29 sierpień

Szukanie pracy we Francji – na własną rękę czy z agencją?

Problemy ze znalezieniem zatrudnienia w Polsce sprawiają, że coraz większa liczba osób decyduje się na wyjazd zarobkowy za granicę. Jednym z krajów chętnie przyjmujących specjalistów jest Francja. Jeśli chcesz spróbować swoich sił jako fizjoterapeuta lub lekarz w tym kraju, ale nie wiesz, czy bardziej opłaca się szukanie posady na własną rękę, czy z profesjonalną agencją, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu. Podpowiadamy, czego możesz się spodziewać i na co zwrócić szczególną uwagę, przeglądając oferty pracy dla fizjoterapeuty i lekarza. Sprawdź!

Dlaczego warto szukać pracy za granicą?

Nie da się ukryć, że praca za granicą niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim w ten sposób można zwiększyć swoje przychody, zdobyć cenne doświadczenie zawodowe oraz poznać inną kulturę. Obecnie w wielu krajach poszukiwany jest między innymi personel medyczny. Główną przyczyną zapotrzebowania na medyków jest postępujące starzenie się społeczeństwa, które jest związane z przyrostem liczby osób w wieku poprodukcyjnym. Taki problem dotyczy również Francji. Nic więc dziwnego, że coraz popularniejsza staje się tutaj praca dla fizjoterapeutów i lekarzy. Osoby, które mają wyższe wykształcenie medyczne, mogą liczyć na zatrudnienie nie tylko w przychodniach i szpitalach, ale także w:

  • prywatnych gabinetach i klinikach,
  • domach opieki dla starszych osób,
  • sanatoriach,
  • centrach rehabilitacyjnych,
  • instytucjach opieki długoterminowej,
  • ośrodkach rekreacji sportowej.

Czy samodzielnie można znaleźć atrakcyjne zatrudnienie?

Jeśli wolisz szukać pracy na własną rękę, musisz wykazać się dużym zaangażowaniem, cierpliwością i wytrwałością. Na początku wybierz miejsce, w jakim chcesz pracować. Dobrze jest też zorientować się, ile wynoszą miesięczne koszty związane z utrzymaniem się, jedzeniem itp. Im więcej informacji zgromadzisz, tym łatwiej będzie Ci podjąć ostateczną decyzję, czy praca jako fizjoterapeuta lub lekarz za granicą jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Przed wyjazdem należy również podszlifować język i poznać specjalistyczne słownictwo medyczne. Jego znajomość może zwiększyć szansę na zdobycie atrakcyjnej posady.

Jakie są zalety poszukiwania pracy z agencją?

Na rynku funkcjonuje wiele agencji specjalizujących się w ofertach pracy za granicą. Tego typu firmy nawiązują współpracę z zagranicznymi pracodawcami i pomagają im znaleźć specjalistów. Jeśli uważasz, że szukanie zatrudnienia na własną rękę jest dla Ciebie kłopotliwe lub po prostu nie masz na to czasu, skorzystanie z usług takiej organizacji jest idealnym rozwiązaniem. Decydując się na wyjazd zarobkowy z profesjonalną agencją, zyskujesz gwarancję legalnego zatrudnienia u rzetelnego i wiarygodnego pracodawcy. Co więcej, nie musisz martwić się o kwestie formalne. Rekruterzy świetnie orientują się w aktualnych procedurach administracyjnych i pomogą Ci w dopięciu wszystkiego na przysłowiowy ostatni guzik.

O czym jeszcze pamiętać, szukając pracy za granicą?

Aby móc wyjechać do Francji i rozpocząć karierę jako fizjoterapeuta lub lekarz, musisz pamiętać o nostryfikacji dyplomu i zapisie do tamtejszej Izby zawodowej. To standardowa procedura polegająca na uznaniu kwalifikacji i certyfikatu ukończenia studiów wyższych odbytych w innym kraju. Wcześniej możesz też dowiedzieć się, jak wygląda praca we Francji, na jaką umowę możesz liczyć, a także, jak funkcjonuje system medyczny w kraju nad Loarą.

Chcesz pracować jako lekarz lub fizjoterapeuta we Francji? Zgłoś się do nas!

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej szukać zatrudnienia na własną rękę, czy zdecydować się na współpracę ze sprawdzoną agencją. Jeśli interesuje Cię praca dla lekarza lub fizjoterapeuty we Francji i potrzebujesz fachowego wsparcia w jej znalezieniu, zachęcamy do kontaktu z IPF Medical. Już teraz sprawdź zamieszczone na naszej stronie aktualne oferty pracy i przekonaj się, jak niewiele dzieli Cię od rozpoczęcia wymarzonej kariery w branży medycznej!