Podjęcie pracy za granicą nie należy do najłatwiejszych decyzji. Rozumiemy to i dlatego możesz być pewien, że pomożemy Ci w znalezieniu ciekawej pracy oraz dołożymy wszelkich starań, abyś poczuł, że trafiłeś w dobre ręce.

  1. Organizację wszelkich formalności – nie musisz martwić się o pozwolenie na wykonywanie zawodu na terenie Francji, ponieważ bierzemy na siebie formalności związane z nostryfikacją dyplomu, skompletowaniem i przetłumaczeniem niezbędnych dokumentów. Kandydaci nie ponoszą kosztów tłumaczenia przysięgłego, jeżeli zdecydują się na zatrudnienie za pośrednictwem IPF medical przez okres 10 miesięcy. Możliwy jest również wyjazd na krótsze okresy z maksymalną przerwą w zatrudnieniu do 5 miesięcy.
  2. Kursy językowe – jeśli nie znasz języka francuskiego lub nie mówisz dostatecznie dobrze po francusku, pomożemy Ci przygotować się językowo do wyjazdu. Możesz skorzystać z jednego z intensywnych kursów skierowanych do personelu medycznego, które pozwalają opanować język francuski w stopniu umożliwiającym codzienną komunikację oraz wykonywanie zawodu, w tym pracę z pacjentem i kontakt ze współpracownikami. Możesz wybrać formę kursu najbardziej odpowiadającą Twoim preferencjom. Masz do wyboru:
    • kurs stacjonarny bazujący na bezpośrednim kontakcie z lektorem i pracy w grupie 6-8 osób.
    • ​kurs zdalny online zakładający pracę z wykorzystaniem materiałów dostępnych na platformie internetowej oraz zajęcia z lektorem w formie wideokonferencji.
  3. Bezpieczeństwo – masz gwarancję legalnej pracy w sprawdzonych i wiarygodnych placówkach. Proponujemy zatrudnienie bezpośrednie na podstawie francuskiej umowy o pracę na czas określony (fr. CDD) lub nieokreślony (fr. CDI) zwykle z trzymiesięcznym okresem próbnym.
  4. Pomoc przy organizacji podróży – przejazd do nowego miejsca pracy masz zapewniony. Będzie to autokar, samolot lub pociąg (TGV) w zależności od lokalizacji pracodawcy i dostępności połączeń. W przypadku podróży własnym autem pokrywamy koszty zgodnie z rachunkami za paliwo.
  5. Zakwaterowanie – zajmujemy się zorganizowaniem zakwaterowania na miejscu. W przypadku zatrudnienia bezpośredniego, w niektórych ośrodkach możliwe jest bezpłatne zakwaterowanie na terenie placówki lub w jej pobliżu przez kilka pierwszych miesięcy lub całość trwania kontraktu.
  6. Ubezpieczenie – będziesz objęty francuskim ubezpieczeniem społecznym i zdrowotnym.