Aplikowanie na oferty

Wyślij swoje CV na adres rekrutacja@ipfmedical.pl lub aplikuj na konkretne wybrane przez siebie ogłoszenie.

Rozmowa kwalifikacyjna

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie, aby przeprowadzić krótką rozmowę i zaprosić Cię do naszej siedziby w Poznaniu. Jeśli Twój przyjazd nie będzie możliwy zorganizujemy rozmowę kwalifikacyjną za pośrednictwem programu Skype lub Facebook Messenger. W czasie rozmowy, poza omówieniem twojego wykształcenia i doświadczenia, chętnie dowiemy się w jakich dziedzinach fizjoterapii czujesz się najlepiej czy z jakimi pacjentami chciałbyś pracować najbardziej. Informacje te pomogą nam dopasować oferty pracy do Twoich preferencji.

Decyzja i podpisanie umowy

Po spotkaniu bezpośrednim lub rozmowie na Skypie (Facebook Messenger), już następnego dnia damy Ci znać o naszej decyzji. W przypadku odpowiedzi pozytywnej, możemy rozpocząć procedurę uznawania Twoich kwalifikacji zawodowych. Nostryfikacja dyplomu jest niezbędna, abyś mógł rozpocząć pracę w zawodzie. Podpiszemy z Tobą umowę, na mocy której IPF medical zajmie się kwestią tłumaczenia, skompletowania i przesłania niezbędnego dossier. Nic nie będzie Cię to kosztować.

Uznanie dyplomu i pozwolenie na wykonywanie zawodu we Francji

Zajmiemy się uznaniem Twojego dyplomu. Weźmiemy na siebie procedurę składania wniosku i uzyskania pozwolenia na wykonywanie zawodu. Następnie przedstawimy Ci kilka ofert pracy, z których będziesz mógł wybrać te, które odpowiadają Ci najbardziej. Przed rozmową z pracodawcą otrzymasz informacje na temat warunków zatrudnienia m.in. wysokości wynagrodzenia, zakresu obowiązków, rodzaju zakwaterowania oraz proponowanej daty rozpoczęcia pracy. Jeśli dana placówka zainteresuje się Twoją kandydaturą, skontaktujemy Cię z Twoim przyszłym pracodawcą.

Podpisanie umowy o pracę

Zaproponujemy Ci jedną z dwóch form zatrudnienia: pierwszą z nich, częściej preferowaną przez pracodawców zagranicznych, jest zatrudnienie bezpośrednio w placówce docelowej na warunkach francuskich (umowa na czas określony lub nieokreślony). Druga możliwość to zatrudnienie na podstawie francuskiej umowy o pracę tymczasową (interim).

Zapis do Izby Fizjoterapeutów we Francji

Po przyjeździe do Francji, każdy fizjoterapeuta musi zapisać się do Izby Fizjoterapeutów w departamencie, gdzie jest zatrudniony oraz przejść rozmowę i test sprawdzający znajomość języka francuskiego. Pomagamy w kontakcie z Izbą i wypełnieniu formularzy, a także udostępniamy materiały językowe.