Praca dla fizjoterapeuty we Francji – jak wygląda?

Fizjoterapeuci pracują 35 godzin w ciągu tygodnia (to wymiar czasu pracy, który zgodnie z francuskim prawem pracy obejmuje wszystkich pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę)

Godziny nadliczbowe – jeśli się pojawiają, najczęściej można je odebrać w postaci dodatkowych dni urlopu tzw. RTT. W pozostałych przypadkach dodatek za godziny nadliczbowe wynosi odpowiednio 25% lub 50%

W ciągu dnia większość pracodawców stosuje przerwę lunchową najczęściej w godzinach 12.00- 13.00, co umożliwia regenerację sił do dalszej pracy. Czas przerwy nie jest wliczany do czasu pracy.

Francuskie ośrodki zdrowia oferują umowy o pracę na czas określony (fr. CDD) lub nieokreślony (fr. CDI) przewidujące zwykle trzymiesięczny okres próbny, podczas którego pracodawca francuski ma możliwość weryfikacji umiejętności i motywacji kandydatów.

Zarobki fizjoterapeuty pracującego we Francji są wyższe niż te na adekwatnych stanowiskach w Polsce. Wynagrodzenie miesięczne wynosi 2300-3000 euro brutto w zależności od doświadczenia i rodzaju placówki. Jak widać, praca dla fizjoterapeuty we Francji to ciekawy i opłacalny kierunek rozwoju zawodowego.