29 kwiecień

Na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty pracy dla fizjoterapeuty we Francji?

Z roku na rok systematycznie wzrasta zapotrzebowanie na fizjoterapeutów. Specjaliści zajmujący się przywracaniem zdolności ruchowych są poszukiwani zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach za granicą. Jednym z państw zmagających się z niedoborem personelu w sektorze medyczno-opiekuńczym jest Francja. Jeśli szukasz zatrudnienia w tym zawodzie i planujesz w najbliższym czasie wyjazd nad Sekwanę, doskonale trafiłeś. Z poniższego wpisu dowiesz się, jakie kwestie warto mieć na uwadze, przeglądając oferty pracy dla fizjoterapeutów we Francji. Zapraszamy do lektury!

Jak zostać fizjoterapeutą i podjąć pracę za granicą?

Na początku konieczne jest zdobycie odpowiednich kwalifikacji. W tym celu należy ukończyć studia wyższe, magisterskie na kierunku fizjoterapia i rehabilitacja. W trakcie edukacji zdobywa się dużo wiedzy teoretycznej z zakresu fizjoterapii, anatomii człowieka, psychologii, terapii manualnych, a także masażu leczniczego.

Fizjoterapeuta jest coraz bardziej poszukiwanym specjalistą, ale trzeba wiedzieć, że nie każdy może nim zostać. W tej profesji najlepiej sprawdzą się osoby sprawne fizycznie, empatyczne, życzliwe oraz odporne emocjonalnie. Ważna jest także cierpliwość, wytrwałość oraz umiejętność motywowania pacjentów. Warto też dodać, że karierę w tym zawodzie mogą robić wyłącznie osoby niekaralne, które posiadają pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych.

Gdzie można pracować jako fizjoterapeuta?

Wykształceni specjaliści mogą szukać zatrudnienia w wielu różnych placówkach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na chwilę obecną bardzo popularnym kierunkiem emigracji zarobkowej jest Francja, która przyciąga atrakcyjnymi warunkami socjalnymi oraz wysokimi zarobkami. Przykładowe miejsca, w których możliwa jest praca dla fizjoterapeuty to:

  • szpitale i kliniki uniwersyteckie,
  • przychodnie specjalistyczne,
  • ośrodki rehabilitacyjne,
  • gabinety masażu,
  • termy.

Ponadto fizjoterapeuci coraz częściej są poszukiwani przez placówki sportowe, gabinety odnowy biologicznej oraz uzdrowiska. Zatrudnienie w tym zawodzie można też znaleźć w domu spokojnej starości lub opieki społecznej.

Na co zwracać uwagę, przeszukując oferty pracy?

Jeżeli interesuje cię praca jako fizjoterapeuta we Francji, pamiętaj, że poza ukończonymi studiami kluczowe znaczenie ma umiejętność posługiwania się językiem francuskim. Nawet jeśli nie znasz go na wystarczająco dobrym poziomie, jeszcze przed wyjazdem możesz zapisać się na kurs online dla fizjoterapeutów. Dzięki profesjonalnym lekcjom prowadzonym z lektorem nauczysz się języka i poznasz specjalistyczne słownictwo medyczne.

Po spełnieniu wszystkich wymogów możesz zacząć przeglądać oferty pracy w wymarzonym zawodzie. Analizując poszczególne ogłoszenia, zwróć uwagę przede wszystkim na wiarygodność pracodawcy, opinie na jego temat, a także wysokość oferowanego wynagrodzenia. Za wszelką cenę unikaj anonsów, w których pracodawca w zamian za ciężką pracę oczekuje od Ciebie np. trzymiesięcznego bezpłatnego okresu próbnego. Twojej uwadze nie powinny też umknąć stawiane wymagania. Jeśli opis stanowiska wzbudza jakiekolwiek wątpliwości, być może warto skoncentrować się na przejrzeniu innych ogłoszeń.

Legalna i bezpieczna praca? Zgłoś się do IPF Medical!

Z racji postępującego zjawiska starzenia się społeczeństw, praca dla fizjoterapeutów staje się coraz popularniejsza. Jeśli rozważasz emigrację zarobkową i interesują Cię rzetelne oferty pracy w tak dynamicznie rozwijającej się dziedzinie, jaką jest fizjoterapia, zachęcamy Cię do kontaktu z agencją IPF Medical. Wiemy, że podjęcie zatrudnienia za granicą nie jest łatwą decyzją, dlatego pomożemy Ci jak najlepiej przygotować się do wyjazdu. Z nami nie musisz martwić się o zakwaterowanie, ubezpieczenie oraz kwestie formalne – wszystkim pracownikom dajemy gwarancję legalnej pracy w sprawdzonych placówkach!