30 lipiec

Szukasz oferty pracy dla fizjoterapeuty?

Ministerstwa i Instytuty Zdrowia krajów Unii Europejskiej przewidują, że już za kilka lat może brakować fizjoterapeutów w wielu krajach w Europie. Jest to związane głównie ze starzeniem się społeczeństw, ale także np. ze wzrastającą liczbą osób regularnie uprawiających sport. Te przewidywania mogą napawać optymizmem wszystkich, których marzeniem jest praca w fizjoterapii. Jeśli i Ty do nich należysz – świetnie trafiłeś! Dowiedz się, dlaczego warto podjąć zatrudnienie w tym sektorze służby zdrowia i gdzie znaleźć sprawdzone oferty pracy dla fizjoterapeuty.

Kim jest i kto może zostać fizjoterapeutą?

W Polsce do niedawna trudno było się natknąć na jakiekolwiek regulacje dotyczące zawodu fizjoterapeuty. W chwili obecnej fizjoterapia jest profesją w pełni uregulowaną. Stało się tak za sprawą Ustawy z dnia 25 września 2015 roku o zawodzie fizjoterapeuty. To właśnie ona precyzuje wymagania, jakie powinna spełnić osoba zamierzająca podjąć zatrudnienie w tej dziedzinie usług medycznych. By uzyskać prawo do wykonywania tego zawodu, należy przede wszystkim mieć odpowiednie kwalifikacje. Muszą być one potwierdzone dyplomem ukończenia studiów wyższych lub policealnej, zawodowej szkoły nadającej tytuł technika fizjoterapii (przed wejściem w życie Ustawy z dn. 25.09.2015r.).

Ponadto kandydat do pracy w tym zawodzie powinien mieć pełną zdolność do czynności prawnych, nie być skazanym prawomocnym wyrokiem oraz cieszyć się stanem zdrowia umożliwiającym leczenie i nadzorowanie pacjentów z zaburzeniami narządu ruchu. Zgodnie z przyjętym ustawodawstwem fizjoterapeuci mogą pracować w publicznych i niepublicznych placówkach, takich jak:

  • ośrodki zdrowia,

  • domy opieki,

  • salony urody,

  • gabinety odnowy biologicznej,

  • kluby fitness,

  • szpitale,

  • ośrodki uzdrowiskowo-termalne.

Na jakie zarobki może liczyć fizjoterapeuta?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Duże znaczenie ma tutaj fakt, czy interesuje Cię praca jako fizjoterapeuta w Polsce, czy za granicą? W naszym kraju średnie wynagrodzenie osób pracujących w tym zawodzie wynosi ok. 3 500 zł brutto. Na nieco wyższą płacę mogą liczyć pracownicy prywatnych ośrodków zdrowia, a także ci, którzy zdecydują się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Znacznie lepsza pensja czeka na osoby, które podejmą zatrudnienie za granicą, np. we Francji. Wystarczy prześledzić niektóre oferty pracy dla fizjoterapeuty, aby przekonać się, że stawki w wielu zagranicznych krajach są trzy, a nawet czterokrotnie wyższe niż w Polsce.

Oferty pracy dla fizjoterapeuty – gdzie ich szukać?

Chociaż w Polsce fizjoterapeuci są bardzo potrzebni, to wiele osób podejmuje decyzję o wyjeździe za granicę. Dla jednych to doskonała okazja do poprawienia własnej sytuacji materialnej, inni z kolei są otwarci na nowe wyzwania zawodowe. Niezależnie od tego, z jakiego powodu zdecydujesz się na zatrudnienie poza granicami Polski, ważne jest, aby praca jako fizjoterapeuta była przede wszystkim legalna i satysfakcjonująca.

Jeśli chcesz pracować w jednym z krajów należących do Unii Europejskiej, musisz przeprowadzić nostryfikację swojego dyplomu. Proces ten umożliwi Ci, podjęcie pracy jako fizjoterapeuta w wybranym przez siebie kraju. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy o pracę bezpośrednio z pracodawcą. Pamiętaj, że umowa o pracę jest zawsze sporządzana w języku urzędowym obowiązującym w danym kraju. Samych ofert pracy dla fizjoterapeuty możesz szukać na własną rękę, np. przez Internet lub korzystając z usług świadczonych przez profesjonalne agencje pośrednictwa.

Podsumowanie

Dynamicznie rozwijająca się dzisiaj fizjoterapia jest bardzo przyszłościową dziedziną. Nic dziwnego, że swoje nadzieje wiąże z nią wiele osób. Jeśli chcesz się spełniać w tym zawodzie i nie wiesz, gdzie szukać ofert pracy, przyjdziemy Ci z pomocą. IPF Medical – doświadczona agencja pośrednicząca – ma do zaoferowania wiele ciekawych propozycji zatrudnienia jako fizjoterapeuta. Dysponujemy szeroką gamą ofert, gwarantując w pełni legalną oraz bezpieczną pracę. Z myślą o naszych kandydatach prowadzimy kursy językowe, ucząc specjalistycznego słownictwa medycznego. Zajmiemy się nostryfikacją Twojego dyplomu oraz weźmiemy na siebie procedurę składania wniosku. Pomożemy uzyskać pozwolenie na wykonywanie zawodu fizjoterapeuty. Wszystkie wspomniane powyżej działania są dla naszych kandydatów całkowicie bezpłatne.