30 wrzesień

Specjalistyczny kurs języka francuskiego dla fizjoterapeutów

Coraz większa liczba osób jest zainteresowana pracą w fizjoterapii za granicą. Jednym z popularniejszych krajów emigracji zarobkowej jest obecnie Francja. W kraju nad Loarą, zawód fizjoterapeuty jest szanowany i doceniany przez społeczeństwo. Jeśli chcesz podjąć tam zatrudnienie, ale nie znasz dostatecznie dobrze języka, z pomocą przyjdzie Ci kurs francuskiego dla personelu medycznego organizowany przez  IPF Medical. Zobacz, dlaczego warto uczyć się z razem z nami!

Kurs językowy – kto powinien z niego skorzystać?

Zanim zaczniesz pracować jako fizjoterapeuta za granicą, musisz jak najlepiej przygotować się do wyjazdu. Aby swobodnie porozumiewać się z pacjentami, bardzo ważna jest umiejętność posługiwania się językiem obcym w stopniu komunikatywnym. We Francji angielski nie jest tak popularny, jak w innych krajach Europy Zachodniej, dlatego, decydując się na emigrację zarobkową, konieczne jest poznanie podstawowych zwrotów w języku francuskim.

Jeśli nie do końca wiesz, jakie słownictwo jest potrzebne do pracy w tym zawodzie i nie znasz zasad wymowy, specjalistyczny kurs języka francuskiego będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Tego rodzaju warsztaty znakomicie sprawdzą się również w przypadku osób, które:

  • chcą rozpocząć przygodę z językiem francuskim,
  • chcą mieć dostęp do materiałów ze specjalistycznym słownictwem medycznym dla fizjoterapeutów
  • chcą mieć pewność, że przyswoją specjalistyczne zwroty, niezbędne w codziennej pracy w fizjoterapii.

Stacjonarnie czy online – jakie zajęcia wybrać?

Wiele zależy przede wszystkim od Twoich własnych potrzeb i preferencji. Jeśli chcesz połączyć kurs z pracą zawodową lub nauką na studiach, najlepszym rozwiązaniem są zajęcia online. Dzięki temu, że możesz realizować je w dowolnym miejscu, z łatwością pogodzisz je z codziennymi obowiązkami. Wystarczy, że będziesz mieć dostęp do Internetu. Lekcje odbywają się z lektorem w formie wideokonferencji, a jako uczestnik kursu uzyskujesz dostęp do wirtualnej platformy z materiałami o różnych poziomach trudności.

Z kolei zajęcia stacjonarne są prowadzone w wyznaczonym terminie oraz w konkretnym miejscu. Na kursie fizjoterapeuta bierze udział w urozmaiconych formach ćwiczeń, w tym nagrywanie własnych filmików, odgrywanie konkretnych sytuacji z pracy z pacjentem. Niezależnie od tego, który kurs języka francuskiego wybierzesz, każdy z nich pozwoli Ci nauczyć się zwrotów niezbędnych do poszukiwania pracy jako fizjoterapeuta za granicą.

Na co możesz liczyć, ucząc się z IPF Medical?

Bogata oferta naszych kursów językowych jest skierowana do wszystkich osób, których interesuje praca dla fizjoterapeutów. Program kursu został opracowany w ten sposób, aby umożliwić opanowanie języka w stopniu pozwalającym na codzienną komunikację oraz wykonywanie zawodu w tak dynamicznie rozwijającej się dziedzinie, jaką jest fizjoterapia. W trakcie zajęć uczymy potrzebnych i przydatnych zwrotów, które ułatwiają porozumiewanie się z pacjentami oraz współpracownikami.

W ofercie IPF Medical znajdziesz zajęcia bazujące na bezpośrednim kontakcie z lektorem, jak i zakładające samodzielne działanie przez Internet. Jeśli po zakończeniu nauki zdecydujesz się na zatrudnienie za pośrednictwem naszej agencji, możesz liczyć na sprawdzone oferty pracy za granicą oraz możliwość odbycia kursu bezpłatnie. Dodatkowo wszystkim uczestnikom udostępniamy materiały audiowizualne oraz przygotowany przez naszych specjalistów autorski podręcznik dla fizjoterapeutów, w którym znajdziesz między innymi:

  • wykaz przykładowych ćwiczeń ruchowych,

  • rodzaje badań i środków farmakologicznych,

  • opis skrótów używanych w dokumentacji medycznej,

  • polecenia po francusku, jakie może wydawać fizjoterapeuta.

Podsumowanie

Specjalistyczny kurs języka francuskiego to idealne rozwiązanie, jeśli w najbliższym czasie planujesz wyjechać do Francji w poszukiwaniu pracy jako fizjoterapeuta. Dzięki nabytym umiejętnościom z łatwością nawiążesz kontakt z pacjentem, a także będziesz mógł samodzielnie czerpać wiedzę z francuskojęzycznych publikacji. Już teraz zapraszamy do kontaktu z naszą agencją i podjęcia intensywnej nauki, która zwiększy Twoje szanse na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia w fizjoterapii!