31 marzec

Poznaj słownictwo medyczne, które ułatwi Ci pracę jako fizjoterapeuta we Francji

Wiele osób zainteresowanych pracą jako fizjoterapeuta we Francji obawia się, że nie mówi dostatecznie dobrze w języku francuskim. Brak odpowiednich umiejętności językowych może być poważną przeszkodą w zdobyciu zatrudnienia i stanowić dodatkowe źródło stresu dla kandydata. Na szczęście dzisiaj nie trzeba już wyjeżdżać za granicę, by dopiero poznać specjalistyczne słownictwo medyczne. Do zapoznania się z poniższym artykułem zachęcamy wszystkie osoby, które w najbliższym czasie planują wyjazd zarobkowy nad Sekwanę i chcą poznać zwroty ułatwiające płynne nawiązywanie kontaktu z pacjentami.

Fizjoterapeuta we Francji – opis stanowiska pracy

Jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów za granicą jest obecnie fizjoterapeuta. Zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się przywracaniem sprawności fizycznej wzrasta z roku na rok. Jest to związane przede wszystkim z postępującym zjawiskiem starzenia się społeczeństwa oraz z rosnącą liczbą osób zmagających się z rozmaitymi schorzeniami narządu ruchu. Praca w tak dynamicznie rozwijającej się branży, jaką jest fizjoterapia, polega głównie na rozpoznawaniu problemów pacjentów, wykonywaniu razem z nimi ćwiczeń, a także na ocenie ich układu kostno-stawowego. Zawód fizjoterapeuty jest we Francji powszechnie szanowany i ceniony, a osiągane w nim zarobki kształtują się na poziomie ok. 2500-3000 euro brutto.

Jakie wymagania musisz spełnić, by pracować jako fizjoterapeuta?

Podstawowym warunkiem jest oczywiście ukończenie specjalistycznych studiów wyższych. Mając dyplom w ręku, możesz zacząć przeglądać oferty pracy dla fizjoterapeutów we Francji w poszukiwaniu rozwojowej i dobrze płatnej posady. Istotną kwestią jest także znajomość języka francuskiego na poziomie komunikatywnym. W praktyce oznacza to, że powinieneś umieć swobodnie porozumiewać się w języku obcym z pacjentami. Jest to ważny aspekt, na który zwracają uwagę pracodawcy.

Specjalistyczny, francuski język medyczny – jak się go uczyć?

Osoby, które interesuje praca dla fizjoterapeutów, mogą uczyć się specjalistycznego, francuskiego języka medycznego na wiele sposobów. Jednym z nich jest sięganie do obcojęzycznych fachowych tekstów. Mogą to być blogi, dzienniki, wpisy konferencyjne, magazyny naukowe itp. Dobrym pomysłem jest też zapoznawanie się z różnego rodzaju materiałami tematycznymi, które pozwolą ulepszyć język i poznać nowe zwroty. Pamiętaj, że do pełnego rozwoju językowego potrzebna jest także praktyka mowy. Sytuacje komunikacyjne możesz ćwiczyć samodzielnie lub korzystać z serwisów społecznościowych z francuskojęzycznymi osobami. Alternatywą dla nauki na własną rękę są profesjonalne kursy języka francuskiego dla fizjoterapeutów.

Kursy dla fizjoterapeutów chcących pracować we Francji

Jeśli czujesz, że praca jako fizjoterapeuta jest odpowiednia dla Ciebie, ale nie znasz specjalistycznego słownictwa medycznego, możesz zapisać się na szkolenie online. Tego rodzaju zajęcia są skierowane do wszystkich osób, które planują w ciągu najbliższych kilku miesięcy wyjazd do pracy we Francji. Kurs online z fizjoterapii to najlepszy sposób na przygotowanie się do podjęcia zatrudnienia we francuskojęzycznym środowisku medycznym. Lekcje w formie wideokonferencji można w łatwy sposób pogodzić z nauką na studiach lub pracą zawodową. Słuchacze pracują według autorskiego programu, a stały kontakt z lektorem pozwala na bieżąco monitorować postępy.

Ucz się języka francuskiego z IPF Medical i zdobądź wymarzone zatrudnienie!

Znajomość specjalistycznego słownictwa medycznego wiąże się z wieloma zaletami. Pozwala na otrzymanie wyższej pensji, a także pomaga w nawiązywaniu długoterminowych i satysfakcjonujących kontraktów. Jeśli Twoim marzeniem jest praca jako fizjoterapeuta we Francji, ale nie znasz wystarczająco dobrze branżowego języka francuskiego, zachęcamy Cię do kontaktu z IPF Medical. U nas znajdziesz nie tylko aktualne oferty pracy dla fizjoterapeutów. Zajmujemy się także organizacją kursów skierowanych do personelu medycznego, dzięki którym opanujesz język i nauczysz się swobodnie porozumiewać z pacjentami.