19 grudzień

Praca dla lekarzy za granicą z IPF Medical

Coraz więcej pracowników polskiej służby zdrowia decyduje się na poszukiwanie pracy za granicą. Jednym z krajów mogących poszczycić się bardzo dobrze zorganizowanym systemem zdrowotnym jest FrancjaLekarz w państwie nad Sekwaną może liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie oraz stabilne zatrudnienie. Jacy specjaliści są potrzebni najbardziej? Na jakie zarobki mogą liczyć medycy i jak wygląda ich dzień pracy? Odpowiedzi na te i inne pytania zawarliśmy w poniższym tekście. Przeczytaj!

Francuski system ochrony zdrowia – co warto o nim wiedzieć?

Zanim dowiesz się, ile zarabia lekarz we Francji i co dokładnie należy do jego obowiązków, przyjrzymy się bliżej francuskiemu systemowi ochrony zdrowia, który uchodzi za jeden z najlepszych na świecie. Jest on tworzony przez placówki publiczne oraz prywatne. Do instytucji o charakterze państwowym należą przede wszystkim szpitale, a także lokalne i regionalne centra medyczne. Służba opieki zdrowotnej w Republice Francuskiej została zorganizowana w ten sposób, aby zagwarantować pacjentom swobodny dostęp do specjalistów zatrudnionych zarówno w zakładach publicznych, jak i prywatnych. Specyfiką kraju nad Loarą jest też bardzo dobrze rozwinięty system ubezpieczeń wzajemnych, do których należą ubezpieczenia typu prywatnego i dobrowolnego.

Jacy lekarze są szczególnie poszukiwani we Francji?

Przeglądając oferty pracy dla lekarzy za granicą, nietrudno się zorientować, że w placówkach medycznych brakuje przede wszystkim specjalistów medycyny ogólnej. Lekarze pierwszego kontaktu są potrzebni zarówno w przychodniach, jak i w szpitalnych izbach przyjęć. W tej części Europy występuje też duże zapotrzebowanie na:

  • neurologów,
  • pediatrów
  • anestezjologów,
  • onkologów,
  • geriatrów,
  • ortopedów,

Problemów ze znalezieniem zatrudnienia we Francji nie powinni mieć też lekarze chirurdzy, reumatolodzy oraz radiolodzy. Ponadto poszukiwani są specjaliści rehabilitacji medycznej. Mogą oni liczyć na zatrudnienie w klinikach, centrach rehabilitacyjnych, gabinetach odnowy biologicznej, a także w sanatoriach.

Ile zarabia lekarz we Francji i jak wygląda jego praca?

Z powodu pogłębiającego się niedoboru personelu medycznego praca dla lekarza we Francji staje się coraz bardziej opłacalna. Przeciętne wynagrodzenie w tym sektorze wynosi między 5 000 a 10 000 euro brutto miesięcznie. Na nieco wyższe zarobki mogą liczyć specjaliści zatrudnieni w placówkach prywatnych. W rzeczywistości na wysokość dochodu wpływają różne czynniki. Pod uwagę brana jest nie tylko specjalizacja, ale także doświadczenie, dyspozycyjność. Zgodnie z prawem tygodniowy czas pracy nie powinien przekraczać 35 godzin. Lekarz, który przyjmuje godziny nadliczbowe, może je odebrać w formie pieniężnej lub dodatkowych dni urlopu.

Jak się przygotować do pracy jako lekarz?

Chcąc podjąć pracę jako lekarz we Francji, należy w pierwszej kolejności zgromadzić wszelkie niezbędne dokumenty. Poza dyplomem potwierdzającym zdobyte kwalifikacje zawodowe, francuscy pracodawcy często wymagają przedstawienia zaświadczenia o niekaralności. Można je uzyskać pocztą, przez Internet lub osobiście, składając odpowiedni formularz w jednym z punktów informacyjnych Krajowego Rejestru Karnego. Przed wyjazdem warto też zwrócić uwagę na znajomość języka na właściwym poziomie. Szlifując francuskojęzyczne słownictwo medyczne można lepiej przygotować się do podjęcia pracy w środowisku lekarskim.

Jesteś lekarzem i szukasz pracy za granicą? Skorzystaj z pomocy pośrednika!

Jeszcze do niedawna najczęstszą przyczyną emigracji zarobkowej były kwestie finansowe. Obecnie poza korzyściami pieniężnymi do wyjazdu za granicę motywują lepsze warunki zatrudnienia oraz wyższa jakość życia. Wszystko to sprawia, że kraj nad Sekwaną jest atrakcyjnym kierunkiem dla wielu młodych medyków. W IPF Medical można znaleźć aktualne i sprawdzone oferty pracy dla lekarzy w różnych częściach Francji. Jeśli jesteś zainteresowany zatrudnieniem, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej!