28 styczeń

Praca dla fizjoterapeuty – co zapewniamy osobom, które zdecydują się wyjechać do Francji?

Ukończyłeś studia na kierunku fizjoterapia? Interesuje Cię praca za granicą, która pozwoli Ci poszerzyć horyzonty i nabyć cenne doświadczenie zawodowe? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótki przewodnik, z którego dowiesz się, na co możesz liczyć, decydując się na zatrudnienie za pośrednictwem agencji IPF Medical. Sprawdź, jakie są nasze najważniejsze wartości i przekonaj się, dlaczego praca jako fizjoterapeuta we Francji to doskonała szansa na rozwój i pogłębienie zdobytych już umiejętności.

Jak wygląda praca fizjoterapeuty we Francji?

Karierę w zawodzie fizjoterapeuty możesz robić na wiele sposobów. Jeśli masz w ręce dyplom ukończenia studiów wyższych, otwiera się przed Tobą sporo możliwości. Ciekawym rozwiązaniem jest wyjazd za granicę, zwłaszcza że specjaliści zajmujący się leczeniem chorób związanych z narządem ruchu są poszukiwani w wielu krajach Europy Zachodniej. Jednym z nich jest Francja, która już od dłuższego czasu boryka się z niedoborem fachowego personelu w sektorze medycznym. Nic więc dziwnego, że atrakcyjne oferty pracy dla fizjoterapeuty można znaleźć nie tylko w szpitalach i przychodniach. Wykwalifikowani pracownicy są potrzebni także w:

• ośrodkach rehabilitacyjnych,

• gabinetach prywatnych

• medycznych domach opieki,

• uzdrowiskach, termach itp.

Jeśli chodzi o to, jak wygląda sama praca fizjoterapeuty we Francji (https://ipfmedical.pl/jak-wyglada-praca-we-francji/), jej tygodniowa norma nie może przekraczać 35 godzin. Oczywiście niekiedy pojawiają się nadgodziny liczbowe, które można odebrać w postaci dodatkowych dni urlopu.

O jakich formalnościach musisz pamiętać przed wyjazdem do pracy we Francji?

Szukanie pracy na własną rękę wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności. Na pewno trzeba pamiętać o nostryfikacji dyplomu. Bez uznania zdobytych kwalifikacji nie jest możliwe podjęcie zatrudnienia nie tylko nad Sekwaną, ale także w wielu innych krajach europejskich. Nie można też zapomnieć o skompletowaniu oraz przetłumaczeniu najważniejszych dokumentów wymaganych przez pracodawcę. Kandydaci biorący udział w rekrutacji organizowanej przez naszą agencję nie muszą martwić się o pozwolenie na wykonywanie zawodu. Na swoje barki bierzemy też formalności związane z przygotowaniem całej niezbędnej dokumentacji.

Nie mówisz dostatecznie dobrze po francusku? Z nami to nie problem!

Strach spowodowany barierą językową paraliżuje wiele osób, które marzą o robieniu kariery za granicą. Jeśli nie znasz języka francuskiego i posługujesz się nim niepewnie, pomożemy Ci się przygotować językowo przed wyjazdem. Dla naszych kandydatów organizujemy kursy online dla fizjoterapeutów, które z łatwością daje się pogodzić z pracą zawodową czy nauką na studiach. Zajęcia stanowią część bezpłatnego procesu związanego z wyjazdem i podjęciem zatrudnienia we francuskojęzycznym środowisku medycznym.

Co jeszcze zapewniamy osobom podejmującym pracę we Francji?

Dzięki temu, że rekrutujemy dla zagranicznych pracodawców już od ponad siedmiu lat, naszym kandydatom zapewniamy wyłącznie sprawdzone i aktualne oferty pracy we Francji. Niezależnie od tego, w jakim regionie znajdziesz zatrudnienie, proponujemy przejazd do nowego miejsca autokarem, samochodem lub samolotem. Zajmujemy się także organizacją zakwaterowania, dlatego nie musisz obawiać się, że zostaniesz bez dachu nad głową. Praca dla fizjoterapeutów we Francji z naszą agencją to również gwarancja objęcia ubezpieczeniem społecznym i zdrowotnym.

Pracuj legalnie w sprawdzonych placówkach dzięki IPF Medical!

Chcesz spróbować swoich sił za granicą? Uważasz, że praca dla fizjoterapeuty jest właśnie dla Ciebie? Jeśli tak, z nami masz szansę trafić na rozwojowe i dobrze płatne zatrudnienie. Już teraz przejrzyj oferty pracy dostępne w serwisie IPF Medical, dzięki którym zrealizujesz się jako fizjoterapeuta i zyskasz niepowtarzalną możliwość zdobycia nowych umiejętności w tej dziedzinie. Zapraszamy!