30 grudzień

Praca dla fizjoterapeutów we Francji w dobie pandemii

Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa bardzo mocno wpłynęła na rynek zatrudnienia za granicą. Osoby, które decydują się na emigrację zarobkową, muszą liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami w postaci testów, obostrzeń sanitarnych itp. Jeśli zamierzasz w najbliższym czasie podjąć pracę jako fizjoterapeuta we Francji, zachęcamy Cię do przeczytania poniższego wpisu. Dowiesz się z niego, jak szukać bezpiecznych ofert, a także, o czym musisz pamiętać i jak właściwie przygotować się do wyjazdu. Zapraszamy do lektury!

Czy można aktualnie wyjechać do pracy jako fizjoterapeuta we Francji?

Pandemia wciąż trwa, jednak z miesiąca na miesiąc obserwuje się wzrost osób zainteresowanych wyjazdem zarobkowym do kraju nad Loarą. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto sprawdzić, jakie są aktualne zasady wjazdu do tego państwa, zwłaszcza że przepisy ulegają dość częstym modyfikacjom. Osoby, które interesuje praca dla fizjoterapeutów, muszą liczyć się z koniecznością okazania na granicy negatywnego testu na Covid-19 lub dowodu szczepienia. Zdaniem specjalistów sytuacja na rynku powoli zaczyna się stabilizować, a oferty pracy we Francji pojawiają się niemalże z taką samą częstotliwością jak przed zaistnieniem w Europie koronawirusa.

Czy w dobie pandemii zmieniło się zapotrzebowanie na fizjoterapeutów?

Jak się okazuje, fizjoterapeuci z Polski wciąż mogą liczyć na zatrudnienie we Francji na atrakcyjnych warunkach. Wiąże się to przede wszystkim z brakami kadrowymi, które w tej części Europy są przez cały czas dość mocno widoczne. Specjaliści są potrzebni nie tylko w państwowych szpitalach. Są poszukiwani także przez prywatne kliniki, gabinety rehabilitacyjne, domy spokojnej starości oraz placówki specjalizujące się w leczeniu pacjentów z różnego rodzaju dysfunkcjami narządu ruchu. Praca jako fizjoterapeuta jest także możliwa w termach i ośrodkach uzdrowiskowych, do których trafiają osoby po zabiegach chirurgicznych, operacjach kręgosłupa, amputacjach, z protezami kolana, barku itp.

Jak szukać ofert pracy we Francji w czasie pandemii?

Wiesz już, jak wygląda praca jako fizjoterapeuta we Francji w dobie pandemii. Kolejną istotną kwestią jest znalezienie zatrudnienia w bezpieczny sposób. Wygląda na to, że w tych trudnych czasach coraz mniejsza liczba osób szuka zajęcia na własną rękę. Kandydaci o wiele chętniej zgłaszają się do agencji prowadzących rekrutacje na konkretne stanowiska. Ich zdaniem jest to o wiele bezpieczniejsza opcja, a dodatkowo w ten sposób można liczyć na aktualne i sprawdzone oferty pracy. Profesjonalne placówki pomagają w załatwieniu wszystkich formalności, zajmują się organizacją zakwaterowania, a także oferują wsparcie w przygotowaniu językowym do wyjazdu.

O czym pamiętać przed wyjazdem do pracy za granicę?

W pierwszej kolejności warto na bieżąco sprawdzać obowiązujące reguły wjazdu do danego państwa. Zasady sanitarne, jakie przyjęła Francja, zasadniczo nie różnią się od warunków stawianych przez pozostałe kraje członkowskie należące do Unii Europejskiej. Aby wjechać z Polski, konieczne jest przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego bądź zaświadczenia o przebytym szczepieniu na koronawirusa. Dodatkowo na granicy możesz zostać poproszony o okazanie własnoręcznie wypełnionego zaświadczenia o braku kontaktu z osobami chorymi oraz nieobecności symptomów, które mogłyby wskazywać na zakażenie.

Bezpieczny wyjazd do pracy we Francji – skontaktuj się z IPF Medical!

Obecna sytuacja epidemiologiczna wciąż jest trudna, dlatego, jeśli chcesz wyjechać za granicę w celach zarobkowych, zrób to rozsądnie i z głową. Czujesz, że praca dla fizjoterapeuty za granicą to idealne rozwiązanie dla Ciebie? Szukasz wiarygodnej i rzetelnej agencji, która krok po kroku pomoże Ci rozpocząć karierę w sektorze opieki zdrowotnej we Francji? Jeżeli tak, zgłoś się do IPF Medical! W naszym serwisie na bieżąco publikujemy aktualne oferty pracy. Prowadzimy też kursy przygotowujące do wyjazdu między innymi z francuskiego języka medycznego.