20 sierpień

Pocztówka z Francji – dlaczego warto podjąć decyzję o wyjeździe?

Decyzja o podjęciu pracy za granicą nie zawsze jest łatwa. Oprócz różnego rodzaju formalności, którymi trzeba zająć się przed wyjazdem, potrzebna jest również znajomość języka obcego, często zupełnie dla nas nowego. Czy warto zatem podjąć wyzwanie, jakim jest praca za granicą, np. we Francji?

Nostryfikacja dyplomu fizjoterapeuty we Francji

Pierwszym wymogiem formalnym, jaki powinni spełnić fizjoterapeuci chcący podjąć pracę we Francji, jest nostryfikacja dyplomu. To procedura trwająca około 3-4 miesięcy, mająca na celu uzyskanie francuskiego odpowiednika polskiego dyplomu, czyli pozwolenia na pracę w wyuczonym zawodzie. Z drugiej strony, do wyjazdu należy przygotować się językowo, co również może nieco zniechęcać, zwłaszcza osoby, które nie miały wcześniej styczności z językiem francuskim. Cały proces można jednak sprawnie zorganizować dzięki współpracy z naszą agencją, która pomaga kandydatom przygotować się do wyjazdu zarówno pod kątem formalnym, jak i językowym. Ipf medical nawiguje fizjoterapeutów w procesie uzyskania nostryfikacji dyplomu oraz organizuje kursy języka francuskiego dla fizjoterapeutów. Więcej informacji o procesie przygotowania do wyjazdu i współpracy z Ipf medical znajdziecie tutaj,  a o naszych kursach językowych możecie poczytać  tutaj.

Kurs języka francuskiego dla fizjoterapeutów

Jedną z fizjoterapeutek, która podjęła decyzję o wyjeździe do Francji, jest Pani Sonia Jóźwiak, która wyjechała z nami  w 2019r. Pani Sonia bardzo sumiennie przyswajała wiedzę na kursie językowym, a po uzyskaniu nostryfikacji dyplomu podjęła pracę w termach, usytuowanych w małej, malowniczej miejscowości w południowym regionie kraju. Do Francji wyjechała z mężem (więcej o wyjazdach rodzinnych tutaj) i dziś cieszy się z podjętej wówczas decyzji. Pani Sonia nie tylko sprawnie funkcjonuje na miejscu, ale także korzysta z większej ilości wolnego czasu, jaki zapewnia jej 35-godzinny wymiar pracy we Francji. Dzięki takiej organizacji życia zawodowego może realizować swoje prywatne projekty.

Praca dla fizjoterapeuty we Francji

Poniżej relacja Pani Sonii, która może być wskazówką dla osób zastanawiających się czy zdecydować się na wyjazd. :-)

„Wyjazd do Francji uważam za jedną z najlepszych decyzji w życiu! Jestem szczerze zachwycona życiem tutaj. Sprzyja temu wielu okoliczności (chociażby malowniczy rejon), ale wraz z mężem czujemy się tu jak w domu i w najbliższej przyszłości nie planujemy powrotu do Polski. Z punktu widzenia fizjoterapeuty tym bardziej nie wyobrażam sobie powrotu. Żyje się tu spokojnie, bez obaw, zmartwień, z dużą ilością czasu prywatnego.

Nie mam już większych problemów z życiem codziennym. Wszelkie sprawy administracyjne, w banku, na poczcie, podatkowe, wynajem mieszkania, czy wizyty u lekarza nie są już wyzwaniem. Oczywiście wciąż wiele muszę się nauczyć i stawiać czoła nowym sprawom, ale dzięki coraz mniejszej barierze językowej i serdeczności ludzi, przychodzi to z systematycznie mniejszym trudem.

Pracą w termach jestem zachwycona. O ile sytuacja pandemiczna nie zmusi mnie do zmiany, pozostanę jeszcze w tej placówce. Mam nawet dwie alternatywne możliwości, ale zmiana wiązałaby się z koniecznością przeprowadzki, jak już pisałam. Pozwolę sobie jednak pamiętać o Pani propozycji, za którą serdecznie dziękuję.

Pragnę także podziękować za Państwa usługi. Oceniam je najwyżej, jak to możliwe i sukcesywnie rekomenduję je swoim znajomym. Nie będzie to przejawem egzaltacji jeśli powiem, że dzięki Państwa firmie przeżywam najpiękniejsze lata życia. Dziękuję!

Pozdrawiam serdecznie

Sonia Jóźwiak”

Pani Soniu, cieszymy się, że jest Pani zadowolona z podjętej decyzji o wyjeździe i dziękujemy za udaną współpracę! Życzymy dalszych sukcesów we Francji, realizacji planów zarówno zawodowych jak i prywatnych.

Serdecznie pozdrawiamy,

Zespół Ipf medical