28 listopad

W jakich placówkach medycznych można znaleźć zatrudnienie jako fizjoterapeuta we Francji?

Coraz większa liczba młodych osób po studiach zastanawia się, czy nie wyjechać za granicę. Jednym z państw przyciągających polskich emigrantów jest Republika Francuska, która oferuje wysokie zarobki i doskonałe warunki do życia. Na dobre oferty pracy we Francji mogą liczyć między innymi fizjoterapeuci. W których placówkach medycznych są w stanie znaleźć zatrudnienie specjaliści zajmujący się rehabilitacją narządu ruchu? Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć i jakie wymagania muszą spełnić kandydaci? Rozwiewamy wątpliwości. Przeczytaj!

Fizjoterapeuci we Francji pilnie poszukiwani

Ze względu na przybierające na sile zjawisko starzenia się społeczeństw fizjoterapeuta, tuż obok lekarza i pielęgniarki, stanowi najliczniej reprezentowany zawód w branży medycznej. Coraz większy popyt na usługi rehabilitacyjne powoduje, że wciąż brakuje osób po fizjoterapii. Podstawową rolą tych specjalistów jest nie tylko zajmowanie się seniorami i zachęcanie ich do systematycznego ruchu. Do gabinetów trafiają też niepełnosprawni, a także sportowcy zmagający się z różnego rodzaju urazami oraz kontuzjami. Warto podkreślić, że dynamicznie rozwijająca się fizjoterapia to coś znacznie więcej niż rehabilitacja. W leczeniu chorób układu ruchu stosuje się bowiem nie tylko ćwiczenia gimnastyczne, ale także nowoczesne metody takie jak masaż, krioterapia, laser podczerwony, kinesiotaping.

Praca w fizjoterapii we Francji – dla kogo?

Nie da się ukryć, że praca jako fizjoterapeuta za granicą daje mnóstwo możliwości. Francuscy pracodawcy poszukują zarówno osób zaraz po studiach, jak i pracowników z doświadczeniem. Kraj położony nad Loarą może poszczycić się nie tylko dobrą infrastrukturą turystyczną, ale także jedną z najbardziej rozbudowanych gospodarek w całej Unii Europejskiej. Na brak propozycji zatrudnienia nie może narzekać tu między innymi personel medyczny potrzebny do zapewnienia opieki pacjentom w różnych placówkach. Osoby, które interesuje praca dla fizjoterapeuty, powinny wiedzieć, że zgodnie z francuskim ustawodawstwem mają te same prawa co obywatele Francji w zakresie dostępu do zatrudnienia, wynagrodzenia, przywilejów socjalnych itp.

Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać pracę jako fizjoterapeuta?

Wiele osób pragnie wyjechać do kraju nad Sekwaną w celach zarobkowych, jednak obawia się, że nie jest to możliwe bez znajomości języka francuskiego. Rzeczywiście, przeglądając oferty pracy dla fizjoterapeuty, można przekonać się, że pracodawcy wymagają od kandydatów ubiegających się o zatrudnienie posługiwania się językiem na poziomie komunikatywnym. By jak najlepiej przygotować się do wyjazdu, warto skorzystać z kursu dla fizjoterapeutów odbywającego się w wersji online. W trakcie zajęć można podszlifować język i zgłębić specjalistyczne słownictwo medyczne.

W jakich placówkach mogą znaleźć zatrudnienie fizjoterapeuci?

Specjaliści zajmujący się rozwiązywaniem problemów z narządem ruchu i przywracaniem utraconej sprawności mogą znaleźć zatrudnienie zarówno w placówkach działających w ramach publicznej ochrony zdrowia, jak i w prywatnych gabinetach. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • szpitale i kliniki,
  • centra rehabilitacji funkcjonalnej,
  • ośrodki opieki średnioterminowej i długoterminowej,
  • domy seniora,
  • termy.

Na oferty pracy dla fizjoterapeuty można też natknąć się w wielu innych miejscach. Osoby z wykształceniem w fizjoterapii są poszukiwane również przez firmy farmaceutyczne, sklepy specjalistycznego zaopatrzenia medycznego itp.

Chcesz pracować jako fizjoterapeuta we Francji? Skorzystaj z pomocy pośrednika!

Ukończyłeś pomyślnie studia na kierunku fizjoterapia? Jesteś osobą otwartą, życzliwą i wytrzymałą na długotrwały wysiłek? Jeśli tak, praca dla fizjoterapeuty za granicą może okazać się szansą na zdobycie doświadczenia zawodowego i doskonalenie zdobytych już umiejętności. W IPF Medical znajdziesz sprawdzone oferty pracy, które pozwolą Ci rozwinąć skrzydła i zdobyć zatrudnienie w wymarzonym zawodzie. Przekonaj się już teraz!