31 sierpień

Opłacalność pracy jako fizjoterapeuta we Francji

Jednym z coraz popularniejszych i cenionych zawodów na świecie jest fizjoterapeutaOferty pracy w branży medycznej mnożą się z każdym rokiem i są skierowane zarówno do doświadczonych specjalistów, jak i do osób, które dopiero ukończyły studia. Chcąc ułatwić życie wszystkim, których interesuje praca dla fizjoterapeuty we Francji, przygotowaliśmy garść cennych porad. Z poniższego artykułu dowiesz się, dlaczego absolwenci fizjoterapii coraz chętniej wyjeżdżają za granicę, a także jakie korzyści niesie zatrudnienie w kraju nad Sekwaną. Zapraszamy do lektury!

Kto może wyjechać do pracy jako fizjoterapeuta?

Pierwszym i zarazem najważniejszym warunkiem, aby starać się o zatrudnienie w sektorze medycznym, jest ukończenie specjalistycznych studiów wyższych. Praca w tak dynamicznie rozwijającej się dziedzinie, jaką jest fizjoterapia, nie jest możliwa bez posiadania dyplomu. Drugą istotną kwestią jest jego nostryfikacja. Jeśli interesuje Cię praca jako fizjoterapeuta, musisz postarać się o uznanie zdobytego wykształcenia. W jaki sposób? Najprościej jest przedstawić pełną dokumentację z okresu edukacji wraz z uwierzytelnionym tłumaczeniem we właściwym urzędzie. Dokumenty niezbędne w procesie nostryfikacji, to przede wszystkim:

  • dyplom wraz z suplementem,
  • zaświadczenie o możliwości wykonywania zawodu w Polsce,

Zanim zaczniesz przeglądać oferty pracy dla fizjoterapeuty we Francji, musisz też wziąć pod uwagę swoje umiejętności językowe. Chcąc bez przeszkód porozumiewać się z pacjentami, niezbędna jest znajomość języka francuskiego na poziomie średnio zaawansowanym. By lepiej przygotować się do wyjazdu, możesz zapisać się na kurs językowy dla fizjoterapeutów.

Jak wygląda praca fizjoterapeuty we Francji?

Na chwilę obecną zapotrzebowanie na personel medyczny w państwie nad Loarą jest bardzo duże. Wiąże się to przede wszystkim ze starzeniem się społeczeństwa. Praca w takim zawodzie jak fizjoterapeuta jest możliwa nie tylko w przychodniach zdrowia, klinikach i szpitalach. Osoby mające dyplom w ręku mogą szukać zatrudnienia także w ośrodkach rehabilitacyjnych, uzdrowiskach, domach pomocy społecznej, gabinetach odnowy biologicznej. Jeśli chodzi o zakres obowiązków, jest on dość różnorodny i zależy głównie od miejsca pracy. Do podstawowych zadań fizjoterapeuty należy udzielanie świadczeń zdrowotnych takich jak:

  • rehabilitacja pacjentów,
  • planowanie i przeprowadzanie zabiegów fizjoterapeutycznych obejmujących masaże, kinezyterapię, kinesiotaping itp.,
  • prowadzenie dokumentacji.

Czy praca w fizjoterapii we Francji jest opłacalna?

To jedno z częstszych pytań zadawanych przez osoby, które interesuje praca dla fizjoterapeutów. Jeśli weźmiemy pod uwagę zarobki, na pewno są one wyższe w porównaniu do pensji otrzymywanych przez personel medyczny w Polsce. Miesięcznie w fizjoterapii we Francji można zarobić od 2300 euro brutto do 3000 euro brutto. Warunki pracy w tej części Europy są bardzo korzystne. Pracownicy mogą liczyć na 35-godzinny tydzień pracy oraz urlop od 25 do 30 dni. Standard życia jest na dość wysokim poziomie, a doświadczenie zawodowe jest doceniane i premiowane.

Interesują Cię oferty pracy dla fizjoterapeutów? Zgłoś się do IPF Medical!

Aby móc pracować w fizjoterapii we Francji, konieczne jest uznanie polskiego dyplomu oraz sprawne posługiwanie się językiem francuskim. Jeśli spełniasz te warunki i chcesz rozpocząć robienie kariery za granicą, zachęcamy Cię do kontaktu z IPF Medical. Za naszym pośrednictwem znajdziesz aktualne i intratne oferty pracy w wymarzonym zawodzie jako fizjoterapeuta. Zatrudnienie w kraju nad Loarą to nie tylko atrakcyjne warunki życia. To też szansa na dobre zarobki i świetna okazja do zdobycia doświadczenia, które przyda Ci się w przyszłości!