31 maj

Kiedy warto zdecydować się na pracę jako fizjoterapeuta we Francji?

Karierę w zawodzie fizjoterapeuty można robić na wiele sposobów. Osoby, które mają dyplom ukończenia szkoły wyższej w ręku i szeroką wiedzę z zakresu medycyny oraz anatomii, coraz częściej decydują się na wyjazd za granicę. Duże zapotrzebowanie na specjalistów rehabilitacji od kilku lat zgłasza Francja. Kiedy warto zdecydować się na zatrudnienie w tym kraju i gdzie znaleźć atrakcyjne oferty pracy? Jakie trzeba spełnić warunki i na jakie zarobki można liczyć w tej profesji? Odpowiedzi na te oraz inne pytania zawarliśmy w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury!

Fizjoterapeuta – kim jest i kto odnajdzie się w tym zawodzie?

To cieszący się coraz większą popularnością wśród młodych osób zawód. Fizjoterapeuta jest specjalistą zajmującym się diagnozowaniem oraz leczeniem problemów związanych z narządem ruchu. Jego zadaniem jest przywracanie pacjentom utraconej sprawności ruchowej i siły organizmu poprzez dobór odpowiedniej terapii. W tym zawodzie odnajdą się osoby otwarte, spokojne i łatwo nawiązujące kontakty międzyludzkie. Praca jako fizjoterapeuta jest szczególnie opłacalna za granicą. Wiąże się to z wyższymi nakładami finansowymi na tamtejszą służbę zdrowia, zjawiskiem starzenia się społeczeństwa oraz brakiem personelu. Z takim problemem boryka się między innymi wspomniana we wstępie Francja, a zaraz za nią Belgia, Holandia i Niemcy.

Fizjoterapeuta we Francji – dlaczego warto podjąć pracę w tym kraju?

Jeśli chcesz zrobić karierę w tym zawodzie, musisz wiedzieć, że fizjoterapia jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się dziedziną. Fizjoterapeuci cieszą się dużym uznaniem za granicą, gdyż dzięki swoim umiejętnościom pomagają pacjentom wyeliminować ból towarzyszący schorzeniom narządu ruchu oraz odzyskać siłę mięśniową, bez której codzienne funkcjonowanie nie byłoby możliwe. Podjęcie decyzji o wyjeździe nie jest łatwe, ale to bez wątpienia doskonała szansa na zdobycie nowych umiejętności i cennego doświadczenia. Zagraniczni pracodawcy często proponują atrakcyjne warunki zatrudnienia, zakwaterowanie i wyższą płacę niż w rodzimym państwie.

Gdzie są potrzebni wykwalifikowani fizjoterapeuci?

Przeglądając oferty pracy we Francji, bardzo łatwo jest się zorientować, że wykwalifikowani specjaliści są poszukiwani nie tylko przez przychodnie i oddziały szpitalne. W kraju nad Loarą rehabilitanci są potrzebni właściwie wszędzie. Dobry fizjoterapeuta może liczyć na zatrudnienie w:

  • prywatnym gabinecie,
  • centrum rehabilitacji,
  • specjalistycznej klinice
  • oddziale dziennej lub całodobowej opieki szpitalnej,
  • termach.

Ciekawe oferty pracy dla fizjoterapeuty nierzadko mają też kluby sportowe, które coraz częściej świadczą usługi medyczne w zakresie szeroko pojętej rehabilitacji.

Ile można zarobić jako fizjoterapeuta we Francji?

Jak już wyżej zaznaczyliśmy, praca jako fizjoterapeuta we Francji jest związana z wieloma korzyściami. W kraju nad Sekwaną początkujący specjaliści mogą liczyć na wynagrodzenie na poziomie 2700 euro brutto miesięcznie. Wyższe zarobki zwykle uzyskują osoby zatrudnione w prywatnych placówkach oraz te, które decydują się na otworzenie własnego gabinetu rehabilitacyjnego. W tym miejscu warto zaznaczyć, że pracodawcy dodatkowo premiują doświadczenie zawodowe.

Rozważasz podjęcie pracy w fizjoterapii za granicą? Sprawdź ofertę IPF Medical!

W przypadku fizjoterapeutów bardzo ważne jest, aby wykonywać swoje obowiązki zawodowe w profesjonalnym miejscu, które jest wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Dzięki temu będziesz mógł realnie I skutecznie pomagać osobom cierpiącym z powodu wielu dysfunkcji. Jeśli interesuje Cię praca dla fizjoterapeuty za granicą i chcesz spróbować swoich sił w tej dziedzinie, zachęcamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez agencję IPF Medical. Nasi pracownicy pomogą Ci znaleźć legalne i atrakcyjne zatrudnienie, abyś mógł rozpocząć karierę w wymarzonym zawodzie. Nie czekaj już dłużej!