26 styczeń

Jakie korzyści dla lekarzy wynikają z pracy we Francji?

Według danych w wielu krajach Europy brakuje lekarzy. Jednym z państw borykających się z niedoborem kadry medycznej jest Francja. Jako powody wskazuje się przede wszystkim zjawisko starzenia się społeczeństwa, które znacznie przyspieszyło w ostatnich dekadach. Nic więc dziwnego, że francuski rynek pracy jest otwarty dla specjalistów z zagranicy. Ile zarabia lekarz we Francji i jak wygląda jego praca na co dzień? W oparciu o jakie umowy są zatrudniani medycy w kraju nad Loarą i jakie korzyści wynikają z pracy w tej części Europy? Odpowiedzi na te i inne pytania zawarliśmy w poniższym tekście. Przeczytaj!

Kilka słów o francuskiej służbie zdrowia

Opieka zdrowotna w Republice Francuskiej nie od dziś uchodzi za jeden z najlepiej zorganizowanych systemów na kontynencie europejskim. Tworzą go zarówno placówki państwowe, jak i prywatne, do których powszechny dostęp mają wszyscy obywatele. W ostatnim czasie Francja zmaga się z deficytem lekarzy i pielęgniarek. Personelu medycznego brakuje nie tylko w dużych miastach, ale także na prowincjach. Szczególnie dotkliwy jest brak internistów, geriatrów, anestezjologów oraz onkologów. Brakuje też kardiologów i ortopedów, na wizytę u tych specjalistów trzeba czekać nawet kilka miesięcy.

W oparciu o jakie umowy są zatrudniani lekarze we Francji?

Największa liczba lekarzy jest zatrudniona we francuskich przychodniach i szpitalach na podstawie umowy o pracę. Gwarantuje ona stabilność oraz stały dochód. Pracodawca może też zatrudnić specjalistę na umowę zlecenie lub na tzw. kontrakt. Każda z tych form wiąże się zarówno z korzyściami, jak i z pewnymi ograniczeniami. Obecnie coraz większą popularność zyskują umowy kontraktowe. Praca dla lekarza we Francji zatrudnionego na kontrakcie obejmuje wykonywanie usług zamówionych przez szpital lub ośrodek zdrowia.

Najważniejsze korzyści wynikające z pracy we Francji jako lekarz

Z roku na rok oferty pracy dla lekarzy za granicą spotykają się z coraz większym zainteresowaniem. Wśród nich można znaleźć ogłoszenia skierowane zarówno do absolwentów studiów medycznych, jak i do doświadczonych medyków. Praca dla lekarzy we Francji od kilku lat stanowi atrakcyjną propozycję dla osób z Polski. Zatrudnienie w kraju nad Loarą to nie tylko możliwość stałego podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, ale także dostęp do najnowszych sprzętów, wysokie zarobki oraz lepszy standard życia.

Nowocześnie wyposażone placówki medyczne

Jedną z korzyści dla lekarzy wynikających z pracy we Francji jest możliwość korzystania z najnowocześniejszych rozwiązań. Placówki medyczne zlokalizowane na terenie tego kraju mogą poszczycić się wyposażeniem na najwyższym poziomie. Zaawansowane technologie wpływają zarówno na komfort pracy, jak i na jakość obsługi pacjentów.

Unormowany wymiar czasu pracy i dyżurów

Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że warto skorzystać z oferty pracy dla lekarza we Francji, jest uregulowany czas wykonywania obowiązków zawodowych. W tej części Europy pracuje się na znacznie korzystniejszych warunkach niż w Polsce. Zaletą jest między innymi 35-godzinny tydzień pracy oraz 30-dniowy okres urlopowy.

Wysokie zarobki i uznanie społeczne

Średnie dochody francuskich lekarzy oscylują w granicy od 5 000 do 10 000 euro brutto. Na wyższe wynagrodzenie mogą liczyć medycy zatrudnieni w placówkach prywatnych, a także specjaliści prowadzący prywatną praktykę lekarską. Dzięki dobrej płacy nie muszą oni podejmować kilku etatów. Warto też dodać, że praca jako lekarz cieszy się dużym uznaniem społecznym we Francji.

Chcesz pracować jako lekarz we Francji? Skorzystaj z pomocy pośrednika!

Nie da się ukryć, że praca za granicą to doskonała okazja do zdobycia cennych umiejętności, poszerzenia kontaktów zawodowych i doświadczenia nowego stylu życia. Jeśli interesuje Cię wyjazd zarobkowy, ale nie wiesz, gdzie znaleźć sprawdzone oferty, zachęcamy Cię do kontaktu z agencją IPF Medical. Za naszym pośrednictwem zyskasz dostęp do aktualnych ogłoszeń, które umożliwią Ci znalezienie dobrze płatnego i satysfakcjonującego zatrudnienia nad Sekwaną.