29 marzec

Jak znaleźć pracę dla lekarza we Francji?

Mając w ręku dyplom i prawo do wykonywania zawodu lekarza, możesz podjąć pracę w wielu państwach Europy. Jednym z popularniejszych kierunków emigracji zarobkowej na chwilę obecną jest Francja, która przyciąga atrakcyjnymi zarobkami oraz bardzo dobrymi warunkami socjalnymi. Zastanawiasz się, ile zarabia lekarz w kraju nad Sekwaną i jak znaleźć tam zatrudnienie? Z poniższego artykułu dowiesz się wszystkiego na temat wynagrodzeń oraz ofert pracy we Francji. Zapraszamy do lektury!

Jakich specjalistów poszukują francuscy pracodawcy?

Służba zdrowia we Francji uchodzi za jeden z najsprawniejszych i najlepiej zorganizowanych systemów na świecie. Od pewnego czasu zmaga się jednak z poważnym problemem, jakim jest brak wykwalifikowanego personelu medycznego. W kraju brakuje lekarzy różnych specjalizacji, a fakt ten pogłębia proces postępującego starzenia się społeczeństwa. Francuscy pracodawcy poszukują przede wszystkim internistów. Są oni potrzebni zarówno w przychodniach, jak i w ośrodkach rehabilitacji. Internista jako lekarz we Francji zapewnia pacjentom kompleksową opiekę. Do jego najważniejszych zadań należy udzielanie porad lekarskich, wystawianie recept, a także kierowanie na specjalistyczne badania.

Z roku na rok w kraju nad Loarą obserwuje się także coraz większe zapotrzebowanie na takich specjalistów jak:

  • neurolodzy,
  • geriatrzy,
  • onkolodzy,
  • lekarze medycyny ogólnej.

Z powodu coraz bardziej widocznych braków kadrowych praca dla lekarzy we francuskiej służbie zdrowia jest możliwa praktycznie od zaraz. Z dalszej części tekstu dowiesz się, jakie wymogi formalno-prawne są stawiane przed specjalistami ubiegającymi się o zatrudnienie w sektorze medycznym.

Jakie wymagania należy spełnić, by podjąć pracę jako lekarz we Francji?

Dzięki swobodnemu przepływowi osób zagwarantowanemu przez traktaty Unii Europejskiej lekarze po studiach w Polsce mają automatycznie uznane wykształcenie wyższe. By jednak starać się o zatrudnienie w tej części Europy, konieczne jest przedstawienie określonych dokumentów potwierdzających kwalifikacje wraz z uzyskanym prawem do wykonywania zawodu. Niezbędne jest też zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego. Niektórzy francuscy pracodawcy wymagają również certyfikatu językowego.

Osobom, które zdecydują się wziąć udział w procesie rekrutacyjnym prowadzonym przez agencję IPF Medical, proponujemy specjalistyczne kursy pozwalające poznać francuskie słownictwo medyczne. Zajęcia odbywają się online, dzięki czemu można je z łatwością pogodzić z pracą zawodową czy nauką na studiach.

Na jakie zarobki może liczyć lekarz we Francji?

Wiele osób rozważających wyjazd zarobkowy, bardzo często zastanawia się, ile zarabia lekarz we Francji. Jak się okazuje, przeciętne wynagrodzenie we francuskiej służbie zdrowia wynosi między 5 000 a 11 000 euro brutto miesięcznie. Specjaliści mogą tu liczyć na zatrudnienie na podstawie tymczasowej umowy o pracę lub umowy o pracę na czas nieokreślony. Trzeba jednak pamiętać, że na wysokość zarobków składa się wiele różnych czynników. Ważne jest nie tylko doświadczenie, ale także specjalizacja oraz dyspozycyjność. Na wyższą płacę mogą liczyć pracownicy prywatnych gabinetów i ośrodków rehabilitacyjnych. Biorąc pod uwagę kwestie finansowe, praca dla lekarza we Francji jest niezwykle atrakcyjna.

Szukasz ofert pracy dla lekarzy? Skontaktuj się z IPF Medical!

Na przeprowadzkę do kraju nad Sekwaną decyduje się coraz więcej polskich specjalistów. Jeśli masz prawo do wykonywania zawodu i interesuje Cię praca lekarza we Francji, zachęcamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez IPF Medical. Nasza agencja doskonale zna specyfikę rynku usług medycznych, prowadząc rekrutacje dla francuskich pracodawców od ponad siedmiu lat. Zatrudnienie za pośrednictwem naszej firmy to szansa na zdobycie cennego doświadczenia oraz udoskonalenie posiadanych umiejętności.