22 luty

Jak wygląda praca fizjoterapeuty we Francji?

Od zawsze lubisz nieść pomoc innym osobom? Szukasz atrakcyjnego, przyszłościowego zawodu w sektorze medyczno-opiekuńczym? Jeśli tak, praca jako fizjoterapeuta może okazać się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Z poniższego artykułu dowiesz się, czy warto pracować w fizjoterapii we Francji, a także, na jakie zarobki mogą liczyć przedstawiciele tej profesji. Zapraszamy do lektury!

Gdzie można podjąć pracę jako fizjoterapeuta we Francji?

Obecnie wiele państw europejskich zmaga się z narastającym problemem niedoboru wykwalifikowanej kadry medycznej. Jednym z takich krajów jest Francja, w której brakuje nie tylko lekarzy i pielęgniarek, ale także fizjoterapeutów. Jest to związane między innymi ze zjawiskiem starzenia się społeczeństwa, które jest obserwowane w całej Europie. Na co dzień fizjoterapeuci pracują w różnych placówkach, do których trafiają nie tylko osoby starsze, ale także pacjenci z chorobami narządu ruchu, sportowcy oraz dzieci z wadami postawy. Przykładowe miejsca, w których są potrzebni tego rodzaju specjaliści to:

  • szpitale i kliniki,
  • przychodnie,
  • prywatne gabinety,
  • ośrodki rehabilitacyjne,
  • domy opieki dla seniorów

Czym dokładnie zajmuje się fizjoterapeuta?

Zanim zaczniesz przeglądać oferty pracy dla fizjoterapeutów we Francji, warto, abyś poznał bliżej specyfikę tej profesji. Na pewno powinieneś wiedzieć, że w tym zawodzie bardzo ważna jest umiejętność nawiązywania kontaktu z pacjentami. Osoby na tym stanowisku muszą też mieć odpowiednią wiedzę medyczno-anatomiczną.

Zgodnie z francuskim prawem fizjoterapeuta zatrudniony na podstawie umowy o pracę wykonuje swoje obowiązki w wymiarze 35 godzin tygodniowo. Oczywiście zdarzają się też nadgodziny. Można je odebrać w postaci dodatkowego wypoczynku. Jeśli chodzi o obowiązki fizjoterapeuty, są one związane przede wszystkim z diagnozowaniem, leczeniem oraz dobieraniem najskuteczniejszej terapii dla pacjentów.

Na jakie zarobki może liczyć fizjoterapeuta we Francji?

Na chwilę obecną fizjoterapia jest zaliczana do najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny. Nic więc dziwnego, że praca za granicą w tym zawodzie jest niezwykle atrakcyjna i dobrze płatna. Zarobki fizjoterapeutów we Francji są znacznie wyższe w porównaniu z dochodami pracowników zatrudnionych na tym samym stanowisku w Polsce. Trzeba jednak pamiętać, że wynagrodzenie jest uzależnione od wielu czynników. Ważne są nie tylko posiadane kompetencje. Liczy się też doświadczenie, przebyte kursy oraz miejsce pracy. W kraju nad Loarą zarobki w tej profesji kształtują się na poziomie od 2300 do 3000 euro brutto.

Czy warto pracować w fizjoterapii za granicą?

Jeśli jesteś osobą sumienną, cierpliwą i łatwo nawiązującą kontakty, praca na stanowisku fizjoterapeuty na pewno przyniesie Ci wiele satysfakcji. Francja pod tym względem daje mnóstwo możliwości. Zatrudnienia w tym zawodzie możesz szukać w szpitalach, klinikach, prywatnych gabinetach, termach, domach spokojnej starości itp. W tej profesji bardzo ważna jest też znajomość języka francuskiego – zarówno codziennego, jak i medycznego. Aby mieć bogatsze słownictwo i łatwiej porozumiewać się z pacjentami, warto zapisać się na specjalistyczny kurs językowy online dla fizjoterapeutów.

Chcesz pracować jako fizjoterapeuta? Zgłoś się do IPF Medical!

Zawód fizjoterapeuty to bez wątpienia profesja, na którą jest i będzie popyt w najbliższym czasie. W wielu krajach zagranicą jest to szanowana i doceniana specjalizacja medyczna, uważana za prestiżową. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w dziedzinie fizjoterapii za granicą i interesują Cię wyłącznie rzetelne oferty pracy dla fizjoterapeuty we Francji, zachęcamy Cię do kontaktu z agencją IPF Medical. Decydując się na współpracę z nami, możesz liczyć na indywidualne podejście, bezpłatną oraz kompleksową opiekę przez cały czas trwania wyjazdu.