26 maj

Jak dobrze wybrać pracę jako fizjoterapeuta we Francji?

We Francji zapotrzebowanie na polskich fizjoterapeutów stale rośnie. Wynika to z tego, iż fizjoterapia nie jest popularnym kierunkiem wśród francuskich studentów z uwagi m.in. na wysokie czesne. Tymczasem społeczeństwo francuskie należy do najszybciej starzejącego się w Europie i fizjoterapeuta jest bardzo pożądanym profesjonalistą.

Nic dziwnego zatem, że wielu polskich fizjoterapeutów decyduje się, by wyjechać do Francji i podjąć tam pracę. Jak zrobić to w sposób, który gwarantuje bezpieczeństwo i dobre zatrudnienie? Jakich formalności należy dopełnić? I w końcu – jak wybrać ofertę pracy dla fizjoterapeuty, by mieć satysfakcję z wykonywanych obowiązków? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania – przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim odpowiedzi, który pomogą Ci rozwiać wiele wątpliwości.

Lepiej samodzielnie czy z agencją?

Aby podjąć pracę jako fizjoterapeuta we Francji, najpierw trzeba spełnić szereg obowiązków natury formalnej. Przede wszystkim potrzebna będzie nostryfikacja dyplomu, czyli uznanie polskiego wykształcenia. Dokumenty te, będą wymagały tłumaczenia uwierzytelnionego (przysięgłego). Ważne jest, aby znaleźć dobrego specjalistę w tym zakresie. Konieczne będzie również poznanie języka francuskiego przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Warto pamiętać, że znalezienie zatrudnienia bez znajomości mowy Voltaire’a będzie bardzo trudne.

Zapotrzebowanie na fizjoterapeutów we Francji jest ogromne, warto więc poczynić pierwsze kroki w nauce języka francuskiego na specjalistycznych kursach, aby przybliżyć się do zdobycia wymarzonego zatrudnienia.

Z profesjonalną agencją, oferującą wyjazdy do pracy dla fizjoterapeutów sprawa wygląda zupełnie inaczej. Można spodziewać się, że większość formalności zostanie załatwionych przez jej pracowników. Pomoc agencji będzie nieocenionym wsparciem w trakcie wdrażania procedur związanych z dopełnieniem wszystkich obowiązków dla podejmującego we Francji fizjoterapeuty.

Jak to wygląda w przypadku IPF medical?

Mając wiele lat doświadczenia, możemy wspierać specjalistów z Polski, którzy szukają zatrudnienia jako fizjoterapeuci we Francji. Dzięki zbudowanej sieci kontaktów, mamy do zaproponowania najciekawsze oferty w całym kraju. Gwarantujemy przy tym wysokie bezpieczeństwo – wszystkie placówki, zarówno prywatne, jak i publiczne, są przez nas sprawdzone i jesteśmy przekonani, że fizjoterapeuta z pewnością znajdzie tam przyjazne warunki pracy.

Jako agencja pośrednicząca w pracy, oferujemy pełne wsparcie w przypadku formalności. W zakres tego wsparcia wchodzi: nostryfikacja dyplomu, tłumaczenie dokumentów u tłumacza przysięgłego, kurs językowy oraz niezbędna pomoc administracyjna kandydatom będącym już we Francji. Wszystkie wymienione powyżej działania są dla naszych kandydatów bezpłatne. Wiemy, że komfortowa praca to taka, w której można zrozumieć się bez problemu, dlatego dla naszych kandydatów proponujemy kursy francuskiego, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zdalnym. Współpracujemy również z tłumaczami przysięgłymi, więc cała dokumentacja będzie szybko i precyzyjnie przetłumaczona. Bardzo ważny pozostaje fakt, że dzięki nam wszelkie procedury związane ze zdobyciem pracy jako fizjoterapeuta we Francji przebiegają bezproblemowo.

Jeśli więc fizjoterapia to Twoja praca i pasja, szukasz odmiennego środowiska do działania, a jednocześnie nie boisz się wyzwań – to IPF medical pomoże Ci w całym wyjeździe.