16 listopad

Fizjoterapeuta we Francji potrzebny od ZARAZ!

Braki kadrowe coraz dotkliwiej odczuwane są w sektorze medyczno-opiekuńczym. Szybko postępujący proces starzenia się społeczeństwa sprawia, że z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na fizjoterapeutów. Taka sytuacja jest obserwowana nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach Europy. Deficyt personelu zgłasza między innymi Francja, w której wykwalifikowanych pracowników brakuje zarówno w szpitalach, jak i w mniejszych placówkach. Szukasz pracy jako fizjoterapeuta? W takim razie czytaj dalej!

Niedobór kadry medycznej – dlaczego tak się dzieje?

Z usług fizjoterapeutycznych korzysta coraz większa liczba osób na całym świecie. Fizjoterapia już dawno przestała być kojarzona wyłącznie z tradycyjnymi zabiegami rehabilitacyjnymi. Dzisiaj ta prężnie rozwijająca się gałąź medycyny oferuje szereg nowoczesnych terapii, pomagając w odzyskaniu utraconej sprawności fizycznej. W związku ze wspomnianym we wstępie starzeniem się społeczeństwa zapotrzebowanie na tego typu świadczenia jest coraz wyższe. Na chwilę obecną specjalista w dziedzinie fizjoterapii bez problemu znajdzie zatrudnienie we Francji, Belgii czy w Niemczech. Co więcej, na skutek braków kadrowych, fizjoterapeuci mogą znaleźć pracę nie tylko w szpitalach. Niedobory wykwalifikowanej kadry medycznej są ogłaszane również przez:

  • termy,
  • centra rehabilitacji krótko i średnioterminowej,
  • kliniki rehabilitacji,
  • gabinety prywatne,
  • domy opieki społecznej i senioralnej.

Nostryfikacja dyplomu fizjoterapeuty – dlaczego jest tak ważna?

Zanim zaczniesz przeglądać oferty pracy dla fizjoterapeutów we Francji czy w innym kraju Europy, musisz wiedzieć o obowiązku nostryfikacji dyplomu na zasadach obowiązujących w konkretnym państwie. Co to dokładnie oznacza? To, że planując wyjazd za granicę, Twoje wykształcenie i kwalifikacje muszą zostać uznane przez kraj docelowy. Przykładowo, jeśli interesuje Cię praca dla fizjoterapeuty we Francji, musisz zgromadzić szereg dokumentów, abyś mógł wyjechać i legalnie wykonywać zdobyty zawód. Chcąc uzyskać nostryfikację, wystarczy dostarczyć dokumenty potwierdzające wykształcenie wraz z uwierzytelnionym tłumaczeniem do odpowiedniego urzędu. Co istotne, warto zwrócić uwagę, aby dokumentacja była kompletna. Wszelkie braki skutkują bowiem wydłużeniem całej procedury nawet do kilku miesięcy.

Jak podjąć pracę w fizjoterapii za granicą?

Jak już wspomniano wyżej, wiele krajów w Europie boryka się z problemem niedoboru wykwalifikowanych specjalistów w branży medyczno-opiekuńczej. Z tego względu praca dla fizjoterapeutów za granicą staje się coraz popularniejsza, zwłaszcza że pracownicy tej dziedziny mogą liczyć na atrakcyjne zarobki. Często wynagrodzenie jest kilkukrotnie wyższe niż w Polsce, o czym przekonasz się, przeglądając oferty pracy dla fizjoterapeutów. W sytuacji, kiedy chcesz wyjechać, ale nie znasz wystarczająco dobrze francuskiego, musisz podszlifować język. Z pomocą przyjdą Ci specjalistyczne kursy online z fizjoterapii, dzięki którym odpowiednio przygotujesz się do wyjazdu. W trakcie zajęć, które odbywasz w dowolnym miejscu, nauczysz się najpotrzebniejszych zwrotów medycznych. Biorąc udział w takich lekcjach, z łatwością opanujesz język w stopniu umożliwiającym codzienną komunikację z pacjentami.

Podsumowanie

Jako fizjoterapeuta mający prawo do wykonywania zawodu w Polsce, możesz podjąć zatrudnienie również za granicą. Jeśli zależy Ci na presiżu, satysfakcjonującym wynagrodzeniu i atrakcyjnych warunkach pracy, zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertami dla fizjoterapeutów we Francji. Decydując się na współpracę z IPF Medical, otrzymasz wyłącznie sprawdzone propozycje zatrudnienia, pomoc w zgromadzeniu wszystkich dokumentów oraz profesjonalne wsparcie w zaaklimatyzowaniu się na miejscu.