27 luty

Dlaczego lekarze wyjeżdżają do pracy za granicę?

Z roku na rok coraz większa liczba osób rozważa wyjazd z Polski w celach zarobkowych. Na emigrację szczególnie często decydują się lekarze którzy są potrzebni w wielu krajach Europy. Jednym z państw, w którym obserwuje się duże zapotrzebowanie na personel medyczny, jest Francja. Dlaczego pracownicy służby zdrowia wyjeżdżają do pracy za granicę? Czy kierują się tylko motywami finansowymi? Gdzie znaleźć sprawdzone oferty pracy dla lekarzy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w poniższym wpisie. Przeczytajcie!

Personel medyczny potrzebny od zaraz – dlaczego tak się dzieje?

Pomimo dobrze zorganizowanego systemu zdrowotnego we francuskich placówkach ochrony zdrowia już od dłuższego czasu dramatycznie brakuje personelu medycznego. Na kryzys kadrowy złożyło się wiele czynników, a jednym z nich jest starzenie się społeczeństwa. Zjawisko to w ostatnich latach przybrało na sile, a do jego pogłębienia przyczyniło się wydłużenie życia ludności oraz spadek liczby urodzeń. Osoby, które ukończyły studia na kierunku lekarskim, nie powinny mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Bez trudu można znaleźć atrakcyjne oferty pracy we Francji dla lekarzy.

W jakich specjalizacjach lekarskich jest największe zapotrzebowanie?

Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie społeczne, w kraju nad Loarą brakuje przede wszystkim lekarzy rodzinnych. Interniści są poszukiwani nie tylko przez publiczne przychodnie, ale także przez prywatne gabinety lekarskie. Potrzebni są również medycy wyspecjalizowani w konkretnych dziedzinach związanych z różnymi układami ludzkiego organizmu. Należą do nich między innymi:

  • neurolodzy,
  • ortopedzi,
  • kardiolodzy,
  • reumatolodzy,
  • onkolodzy,
  • anestezjolodzy.

Na jakie stawki mogą liczyć pracownicy medyczni we Francji?

Nie da się ukryć, że dla wielu młodych osób głównym czynnikiem decydującym o wyjeździe do pracy za granicę jest wynagrodzenie. Jeśli chodzi o lekarzy, mogą oni liczyć na zarobki od 5 000 do 10 000 euro brutto. Wysokość pensji jest uzależniona od wielu kwestii, w tym między innymi od doświadczenia, specjalizacji oraz miejsca pracy. Specjaliści zatrudnieni w prywatnych gabinetach oraz prowadzący własną praktykę lekarską są w stanie zarobić znacznie więcej.

Czy lekarze wyjeżdżają za granicę tylko ze względów finansowych?

Pracownicy medyczni decydują się na wyjazd z Polski nie tylko dlatego, że oczekują wyższych zarobków. Wielu z nich otwarcie przyznaje, że znaczenie ma dla nich zapewnienie dzieciom i rodzinie lepszych warunków do życia. Praca jako lekarz ma także wiele innych zalet, pośród których należy wymienić uregulowany czas dyżurów, świetnie wyposażone placówki, wysokie uznanie społeczne oraz możliwość zdobycia doświadczenia i umiejętności, które mogą przydać się w przyszłości. Dzięki dobremu wynagrodzeniu specjaliści są w stanie rozwijać się i kształcić w wybranej przez siebie dziedzinie bez konieczności podejmowania pracy na kilku etatach.

Jesteś lekarzem i szukasz pracy za granicą? Skorzystaj z pomocy pośrednika!

Polscy lekarze mogą z łatwością znaleźć atrakcyjne zatrudnienie w różnych częściach Francji. Jeśli rozważasz wyjazd zarobkowy, ale nie wiesz, gdzie szukać wiarygodnych ogłoszeń, zachęcamy do kontaktu z IPF Medical. Decydując się na współpracę z naszą agencją zyskasz pewność sprawdzonych ofert, dzięki którym znajdziesz wymarzone zajęcie i rozpoczniesz nowy etap w swoim życiu. Nie przegap szansy na pracę za granicą!