„Chcemy pracować razem”, czyli organizacja zatrudnienia dla pary fizjoterapeutów
Wyjazdy zarobkowe do Francji cieszą się stale rosnącą popularnością wśród polskich fizjoterapeutów. Z jednej strony, braki personelu medycznego w tym kraju otwierają możliwość pracy dla zagranicznej kadry medycznej, z drugiej zaś strony, niższe zarobki polskich specjalistów zmuszają ich do poszukiwania bardziej atrakcyjnych warunków zatrudnienia. Francuski rynek pracy staje się więc coraz częściej wybieraną destynacją jeżeli chodzi o emigrację zarobkową, a swoją chęć wyjazdu zgłaszają już nie tylko pojedynczy kandydaci, ale również pary, małżeństwa bądź małe grupy znajomych fizjoterapeutów. Jak w takiej sytuacji wygląda proces organizacji pracy? Czy możliwe jest podjęcie zatrudnienia w tej samej placówce? W jaki sposób organizowane jest zakwaterowanie?
Praca dla fizjoterapeuty we Francji
Decyzja o wyjeździe łączy się z kilkumiesięcznym okresem przygotowania, podczas którego kandydaci kompletują wszystkie niezbędne do procesu nostryfikacyjnego dokumenty oraz przygotowują się pod kątem językowym. Kolejne etapy działań są szczegółowo zaplanowane, a fizjoterapeuci podążają według wytyczonego harmonogramu działań (np. zbierają odpowiednie zaświadczenia, przygotowują potrzebne dokumenty, uczestniczą w kursie języka francuskiego itp.). Nawigujemy cały ten proces, co z pewnością jest czynnikiem zachęcającym do podjęcia decyzji o wyjeździe, ponieważ to na nas spoczywa ciężar skompletowania dokumentacji kandydata. Organizujemy również proces nauki języka francuskiego, dostarczając niezbędnych narzędzi dydaktycznych, wskazówek i materiałów językowych
Kurs języka francuskiego dla fizjoterapeutów
Oprócz wymienionych wyżej czynników decyzyjnych, ogromne znaczenie ma również opinia znajomych, którzy pracują już we Francji i polecają pracę swoim kolegom i koleżankom. Nic więc dziwnego w tym, że fizjoterapeuci planujący swoją przyszłość zawodową za granicą często wspólnie podejmują decyzję o wyjeździe. W przypadku pary fizjoterapeutów zgłaszającej chęć pracy „razem” organizujemy zatrudnienie w tym samym ośrodku. Oferty pracy dotyczą różnego rodzaju placówek medycznych, mogą to być termy, szpitale, kliniki, centra rehabilitacji, czy też ośrodki opieki średnio bądź długoterminowej. Opcja zakwaterowania zakłada wówczas wspólne lokum, które w zależności od możliwości pracodawcy udostępniane jest na określony okres czasu. Dosyć często pracodawca partycypuje w kosztach wynajmu mieszkania, co oznacza, że przynajmniej początkowy okres jego użytkowania (ok. 3 miesięcy) jest darmowy. W dalszej kolejności koszty pokrywa fizjoterapeuta. Więcej o kwestiach związanych z zakwaterowaniem możecie przeczytać tutaj. Podobnie wygląda organizacja zatrudnienia w przypadku małżeństw, małżonkowie mogą wówczas pracować w tej samej placówce lub w placówkach położonych w niedalekiej odległości od siebie (w zależności od preferowanej opcji). W przypadku rodzin z dziećmi organizowane mieszkanie jest nieco większe, aby uwzględnić potrzeby lokalowe całej rodziny. Jeśli do Francji wyjeżdża dwoje znajomych fizjoterapeutów, to również jak najbardziej można zorganizować zatrudnienie w tej samej placówce, przy czym zakwaterowanie organizowane jest nieco inaczej. Fizjoterapeuci mogą wówczas zajmować osobne pokoje we wspólnym mieszkaniu lub osobne lokum (np. kawalerkę typu „studio” z aneksem kuchennym i ubikacją).
Polscy fizjoterapeuci we Francji
Decyzja o podjęciu zatrudnienia we Francji to poważny krok w karierze zawodowej, który fizjoterapeuci często rozważają wraz z rodzinami, bliskimi, czy tez znajomymi. Podejmując pracę w nowym, obcojęzycznym środowisku zdecydowanie pewniej czujemy się w towarzystwie osób dobrze nam znanych, na które w razie potrzeby możemy liczyć i z którymi spędzamy czas wolny po pracy. Wspólny wyjazd i praca w tej samej placówce jest więc niewątpliwie atrakcyjną i coraz bardziej popularną opcją. Wariant ten jest przez nas często realizowany. Jeśli rozważacie podjęcie zatrudnienia we Francji i potrzebujecie więcej informacji, zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na Wasze pytania!