Dlaczego warto pracować jako fizjoterapeuta za granicą?
Europejskie społeczeństwa coraz bardziej się starzeją. Rośnie długość życia, więc wzrasta liczba osób w zaawansowanym wieku, wymagających opieki fizjoterapeuty. Polska naturalnie również należy do grona państw, których ludność się starzeje. I choć fizjoterapia stoi w naszym kraju na bardzo dobrym poziomie, to nie można powiedzieć tego samego o warunkach finansowych, na jakie specjaliści z tej branży mogą liczyć. Często więc zapada decyzja o tym, by szukać lepszego zatrudnienia za granicą.
Warto postawić pytanie, czy faktycznie praca w innym europejskim kraju daje większą satysfakcję? Gdzie też warto wyruszyć, by cieszyć się dobrą pensją? Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem za granicę, by zatrudnić się jako fizjoterapeuta w innym państwie – przeczytaj poniższy tekst. Dowiesz się z niego, dlaczego praca jako fizjoterapeuta za granicą to dobry pomysł. Sprawdź!
Duże zapotrzebowanie na fizjoterapeutów w najszybciej starzejących się społeczeństwach
To prawda – fizjoterapeuci oferują swoje usługi nie tylko osobom starszym. Powszechnie z ich usług korzystają także pacjenci poszkodowani w wypadkach, niepełnosprawni, z chorobami onkologicznymi, reumatologicznymi, neurologicznymi oraz somatycznymi. Tak duża grupa odbiorców usług fizjoterapeutycznych sprawia, że rynek wciąż pozostaje otwarty dla każdego dobrego fizjoterapeuty. Oferty pracy dotyczą zatrudnienia zarówno w publicznych, jak i prywatnych placówkach. Specjaliści ci są mile widziani w termach, szpitalach, klinikach, ośrodkach rehabilitacji, domach opieki senioralnej, a także gabinetach.
Mocno nasycony rynek w Polsce
Być może w tym momencie przebiegła Ci przez głowę myśl „przecież w Polsce jest wielu fizjoterapeutów, to za granicą pewnie też”. To fakt. W Polsce fizjoterapia należy do kierunków cieszących się dużą popularnością, a liczba osób po tych studiach stale rośnie. Rynek więc szybko się nasyca. Zarówno młodsi, jak i starsi specjaliści z tej branży coraz trudniej odnajdują zatrudnienie, o jakim marzą. Często muszą pracować na kilka etatów, by utrzymać wyższy poziom życia. Wynika to m.in. z konieczności konkurowania gabinetów fizjoterapeutycznych między sobą.
Zupełnie inaczej praca dla fizjoterapeutów wygląda we Francji. W kraju nad Loarą wciąż brakuje fizjoterapeutów, a ofert pracy jest sporo . Przyczyną tego stanu jest m.in. wysokie czesne za te studia, przez co część osób nie podejmuje nawet próby studiowania na kierunku fizjoterapii. Dlatego Francja otwiera się na wykwalifikowanych specjalistów z zagranicy.
Bardziej satysfakcjonująca pensja – wyższy standard życia
Jeśli jesteś fizjoterapeutą, to z pewnością zgodzisz się, że praca w tym zawodzie nie jest łatwa. Wymaga dużego wysiłku fizycznego, szczególnie gdy wykonuje się np. kilka lub nawet kilkanaście masaży dziennie. W Polsce wynagrodzenie za ten trud jest stosunkowo niskie. Biorąc pod uwagę fakt, jak rośnie cena życia w kraju – to niezbyt satysfakcjonująca stawka.
Natomiast we Francji miesięczne wynagrodzenie oscyluje w okolicach 2500 euro brutto. Brzmi bardziej imponująco?.
Możliwości zatrudnienia dla fizjoterapeutów rosną wraz z lepszą znajomością języka oraz nabywaniem doświadczenia zawodowego we Francji. 2500 euro brutto można zarobić, porozumiewając się językiem francuskim na poziomie komunikatywnym. Każdy kolejny poziom znajomości mowy Francuzów umożliwia sięgnięcie po lepsze oferty pracy dla fizjoterapeuty, a tym samym – atrakcyjniejsze wynagrodzenie.
Zatrudnienie znajdzie się łatwo, jeśli…
…skorzysta się z usług profesjonalnej agencji pośredniczącej, takiej jak IPF medical. Jako doświadczona firma mamy do zaoferowania wiele propozycji zatrudnienia w sprawdzonych ośrodkach. Zajmujemy się wszelkimi formalnościami, a ponadto –organizujemy specjalistyczne kursy językowe, przygotowujące naszych kandydatów do pracy we Francji..
Lepsze zarobki, mniejsza konkurencja, poszanowanie wśród pacjentów i wyższy standard życia – to podstawowe zalety pracy dla fizjoterapeuty za granicą. Czy więc warto wyjechać np. do Francji? Odpowiedź z pewnością nasuwa Ci się sama.