IPF medical specjalizuje się w rekrutacji dla pracodawców zagranicznych z sektora medycznego. Aktualnie współpracujemy z ponad 100 prywatnymi i publicznymi placówkami na terenie całej Francji. Wśród naszych partnerów są szpitale, prywatne kliniki, centra rehabilitacji dziecięcej, gabinety oraz sanatoria. Tylko w ciągu ostatniego roku nawiązało z nami współpracę ponad 80 fizjoterapeutów.
Obecnie prowadzimy rekrutację dla rezydencji spokojnej starości usytuowanej w południowo-wschodniej części Francji.  Poszukujemy dyplomowanych opiekunów medycznych na stanowisko:

Opiekun medyczny – Rezydencja dla seniorów – Francja – region Owernia-Rodan-Alpy, dep. Sabaudia
Miejsce pracy : Rezydencja dla seniorów - Francja, region Owernia-Rodan-Alpy, dep. Sabaudia

OPIS PLACÓWKI: 

 • Medyczno-społeczna placówka specjalizująca się w całodobowej opiece nad osobami starszymi i niesamodzielnymi, mieszcząca się na terenie nowoczesnego, całkowicie klimatyzowanego budynku. Placówka posiada 98 pokojów (w tym 18 łóżek na zamkniętym oddziale opieki). Łóżka pacjentów są sterowane pilotem. Do dyspozycji pacjentów salon, biblioteka oraz usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Placówka przyjmuje pacjentów na pobyt stały oraz w ramach rekonwalescencji po przebytych zabiegach lub leczeniu szpitalnym na pobyt czasowy.
 • Placówka medyczna znajduje się w nowoczesnym budynku z widokiem na góry. Każdy pokój podsiada aneks kuchenny oraz balkon.
 • Dom Spokojnej starości proponuje szeroki zakres aktywności dla podopiecznych : spotkanie przy herbatce, Dzień Sąsiada, Tłusty Wtorek, Wiosna Poetów, Konkurs fotograficzny, Spacer po rezydencji, Quiz, Zajęcia ze zwierzętami, Muzyczne popołudnie (piosenkarz, grupa muzyczna, chór), Warsztat pamięci, Spotkanie międzypokoleniowe, Warsztat dobrego samopoczucia (pielęgnacja dłoni itp.)

ZAKRES ZADAŃ:

 • opieka nad osobami starszymi i niesamodzielnymi, zmagającymi się z różnego rodzaju dolegliwościami i schorzeniami związanymi z wiekiem starczym,
 •  dbałość o higienę i komfort pacjenta oraz wykonywanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych,
 •  p0maganie i towarzyszenie pacjentom w codziennych czynnościach (w czasie posiłku oraz organizacji otoczenia pacjenta i utrzymania go w czystości),
 • współpraca z personelem medycznym podczas zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych,
 • nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktu terapeutycznego z pacjentem oraz jego rodziną, a także środowiskiem i zespołem,
 • aktywizacja pacjenta oraz rozpoznawanie i diagnozowanie jego potrzeb opiekuńczych,
 • opieka sprawowana nad pacjentem we współpracy i pod kontrolą pielęgniarki.
 • konserwacja sprzętu medycznego do opieki oraz czuwanie nad zasobami materiałów medycznych niezbędnych do codziennej pracy.

OFERUJEMY:

 • umowę o pracę podpisywaną bezpośrednio z francuskim pracodawcą, na czas określony (tzw. CDD) lub nieokreślony (tzw. CDI).
 • 35 godzin pracy tygodniowo według grafiku. Praca w cyklu dwutygodniowym: 1 tydzień: 4 dni pracy + 3 dni wolne (praca 10 godzin dziennie + 2 godziny przerwy w ciągu dnia – przerwa nie jest wliczona do czasu pracy); 2 tydzień: 3 dni pracy + 4 dni wolne. Możliwość pracy w ramach płatnych nadgodzin.
 • 5 tygodni płatnego urlopu,
 • wynagrodzenie miesięcznie w wysokości ok. 2171,51 euro brutto/ miesięcznie (czyli ok. 10 258 brutto/miesiąc),
 • bezpłatne zakwaterowanie: pokój z łazienką na terenie placówki z dostępem do pomieszczenia socjalnego z lodówką i  kuchenką mikrofalową lub kawalerka typu studio- w zależności od dostępności lokum),
 • bezpłatny kurs języka francuskiego online,
 • tłumaczenie przysięgłe niezbędnych dokumentów i pomoc w uzyskaniu nostryfikacji dyplomu,
 •  zwrot kosztów dojazdu do kwoty 100€.

WYMAGANIA:

 • Dyplom opiekuna medycznego i minimum roczne doświadczenie zawodowe.
 • Umiejętność pracy w zespole.
 • Samodzielność i odpowiedzialność.
 • Empatia w stosunku do pacjenta, chęć niesienia pomocy i otwartość na ludzi chorych i starszych.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta, prześlij CV – prosimy o dopisanie w CV następującej klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych przez spółkę IPF Medical z siedzibą w Poznaniu oraz inne spółki z grupy IPF, w celu przeprowadzenia aktualnej rekrutacji i zatrudnienia.
Wyrażam również zgodę, aby spółka IPF Medical mogła przesłać mi informacje dotyczące innych rekrutacji w przyszłości oraz kontaktować się ze mną w sprawie ciekawych ofert pracy za granicą ”.

Znajdź nas na facebook.com/ipfmedicalpl/

Jeśli zainteresowała Cię wybrana oferta prosimy o kliknięcie przycisku Aplikuj!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty? skontaktuj się z nami:

Klaudia Kalinowska tel. kom. 518 739 571

Katarzyna Khoury tel. kom. 503 090 703 lub (61) 222 37 28

IPF Medical 2 Sp. z o. o.
ul. Piekary 7
61-823 Poznań

Aplikuj


Z rodziną/ bliską osobąSamodzielnie

Zaznaczając to pole przesyłasz swoje dane do spółki IPF Medical Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, która będzie administratorem twoich danych osobowych oraz zgadzasz się na udostępnienie swoich danych osobowych spółce IPF Medical oraz obecnym i przyszłym klientom spółki IPF Medical. Twoje dane osobowe będą użyte w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji i zatrudnienia.
Zaznaczając to pole wyrażasz zgodę, aby spółka IPF Medical Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, a także obecni i przyszli klienci spółki IPF Medical mogli przesłać Ci informacje dotyczące innych rekrutacji w przyszłości.
Zaznaczając to pole wyrażasz zgodę, aby spółka IPF Medical Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu mogła wykorzystać podane przez Ciebie dane osobowe ( w tym adres e-mail lub telefon) w celu przesłania ci materiałów marketingowych lub w celu prezentacji swojej oferty handlowej. W dowolnej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania od nas informacji.
Zaznaczając to pole wyrażasz zgodę, aby materiały marketingowe pochodzące od spółki IPF Medical Sp. z o.o. zostały przesłane na podany przez ciebie adres e-mail.
Twoje dane osobowe są chronione przez IPF Medical Sp. z o.o. zgodnie z naszą Polityką prywatności. Zaznaczając to pole potwierdzasz, że zapoznałeś się z zasadami, na jakich będziemy przetwarzać twoje dane osobowe.
Zapoznałem się z regulaminem i polityką prywatności.
Zaznacz wszystko