IPF medical specjalizuje się w rekrutacji dla pracodawców zagranicznych z sektora medycznego. Aktualnie współpracujemy z ponad 100 prywatnymi i publicznymi placówkami na terenie całej Francji. Wśród naszych partnerów są szpitale, prywatne kliniki, centra rehabilitacji dziecięcej, gabinety oraz sanatoria. Tylko w ciągu ostatniego roku nawiązało z nami współpracę ponad 80 fizjoterapeutów.
Obecnie prowadzimy rekrutację dla rezydencji spokojnej starości usytuowanej  w zachodniej Francji. Poszukujemy dyplomowanych opiekunów medycznych na stanowisko:

Opiekun medyczny – Dom Spokojnej Starości – Francja – region Nowa Akwitania, departament Vienne
Opiekun medyczny - Rezydencja Spokojnej Starości - Francja, region Nowa Akwitania, departament Vienne

OPIS PLACÓWKI: 

 • Medyczno-społeczna placówka specjalizująca się w całodobowej opiece nad osobami starszymi i niesamodzielnymi, mieszcząca się na terenie XVIII-wiecznego dworku otoczonego rozległym parkiem. Placówka posiada 70 pokojów wyposażonych w jedno lub dwa łóżka oraz 14 łóżek na zamkniętym oddziale opieki. Do dyspozycji pacjentów sala fizjoterapeutyczna z balneoterapią, sala multisensoryczna oraz usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Placówka przyjmuje pacjentów na pobyt stały oraz w ramach rekonwalescencji po przebytych zabiegach lub leczeniu szpitalnym na pobyt czasowy.

ZAKRES ZADAŃ:

 • opieka nad osobami starszymi i niesamodzielnymi, zmagającymi się z różnego rodzaju dolegliwościami i schorzeniami związanymi z wiekiem starczym,
 •  dbałość o higienę i komfort pacjenta oraz wykonywanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych,
 •  p0maganie i towarzyszenie pacjentom w codziennych czynnościach (w czasie posiłku oraz organizacji otoczenia pacjenta i utrzymania go w czystości),
 • współpraca z personelem medycznym podczas zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych,
 • nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktu terapeutycznego z pacjentem oraz jego rodziną, a także środowiskiem i zespołem,
 • aktywizacja pacjenta oraz rozpoznawanie i diagnozowanie jego potrzeb opiekuńczych,
 • opieka sprawowana nad pacjentem we współpracy i pod kontrolą pielęgniarki.
 • konserwacja sprzętu medycznego do opieki oraz czuwanie nad zasobami materiałów medycznych niezbędnych do codziennej pracy,

OFERUJEMY:

 • umowę o pracę podpisywaną bezpośrednio z francuskim pracodawcą, na czas określony (tzw. CDD) lub nieokreślony (tzw. CDI).
 • 35 godzin pracy tygodniowo według grafiku. Praca w cyklu dwutygodniowym: 1 tydzień: 4 dni pracy + 3 dni wolne (praca 10 godzin dziennie + 2 godziny przerwy w ciągu dnia – przerwa nie jest wliczona do czasu pracy); 2 tydzień: 3 dni pracy + 4 dni wolne. Możliwość pracy w ramach płatnych nadgodzin.
 • 5 tygodni płatnego urlopu,
 • wynagrodzenie miesięcznie w wysokości ok. 1990 euro brutto/ miesięcznie (czyli ok. 9390 brutto/miesiąc),
 • bezpłatne zakwaterowanie: pokój z łazienką na terenie placówki z dostępem do pomieszczenia socjalnego z lodówką i  kuchenką mikrofalową lub kawalerka typu studio- w zależności od dostępności lokum),
 • bezpłatny kurs języka francuskiego online,
 • tłumaczenie przysięgłe niezbędnych dokumentów i pomoc w uzyskaniu nostryfikacji dyplomu,
 •  zwrot kosztów dojazdu do kwoty 100€.

WYMAGANIA:

 • Dyplom opiekuna medycznego i minimum roczne doświadczenie zawodowe.
 • Umiejętność pracy w zespole.
 • Samodzielność i odpowiedzialność.
 • Empatia w stosunku do pacjenta, chęć niesienia pomocy i otwartość na ludzi chorych i starszych.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta, prześlij CV – prosimy o dopisanie w CV następującej klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych przez spółkę IPF Medical z siedzibą w Poznaniu oraz inne spółki z grupy IPF, w celu przeprowadzenia aktualnej rekrutacji i zatrudnienia.
Wyrażam również zgodę, aby spółka IPF Medical mogła przesłać mi informacje dotyczące innych rekrutacji w przyszłości oraz kontaktować się ze mną w sprawie ciekawych ofert pracy za granicą ”.

Znajdź nas na facebook.com/ipfmedicalpl/

Jeśli zainteresowała Cię wybrana oferta prosimy o kliknięcie przycisku Aplikuj!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty? skontaktuj się z nami:

Katarzyna Khoury tel. kom. 503 090 703 lub (61) 222 37 28

Klaudia Kalinowska tel. kom. 518 739 571

IPF Medical 2 Sp. z o. o.
ul. Piekary 7
61-823 Poznań

Aplikuj


Z rodziną/ bliską osobąSamodzielnie

Zaznaczając to pole przesyłasz swoje dane do spółki IPF Medical Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, która będzie administratorem twoich danych osobowych oraz zgadzasz się na udostępnienie swoich danych osobowych spółce IPF Medical oraz obecnym i przyszłym klientom spółki IPF Medical. Twoje dane osobowe będą użyte w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji i zatrudnienia.
Zaznaczając to pole wyrażasz zgodę, aby spółka IPF Medical Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, a także obecni i przyszli klienci spółki IPF Medical mogli przesłać Ci informacje dotyczące innych rekrutacji w przyszłości.
Zaznaczając to pole wyrażasz zgodę, aby spółka IPF Medical Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu mogła wykorzystać podane przez Ciebie dane osobowe ( w tym adres e-mail lub telefon) w celu przesłania ci materiałów marketingowych lub w celu prezentacji swojej oferty handlowej. W dowolnej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania od nas informacji.
Zaznaczając to pole wyrażasz zgodę, aby materiały marketingowe pochodzące od spółki IPF Medical Sp. z o.o. zostały przesłane na podany przez ciebie adres e-mail.
Twoje dane osobowe są chronione przez IPF Medical Sp. z o.o. zgodnie z naszą Polityką prywatności. Zaznaczając to pole potwierdzasz, że zapoznałeś się z zasadami, na jakich będziemy przetwarzać twoje dane osobowe.
Zapoznałem się z regulaminem i polityką prywatności.
Zaznacz wszystko